Drewniany stolik nocny do rustykalnej sypialni

Marzy się wam sypialnia, która już od progu będzie witać swojskim klimatem i kojącą przytulnością? Taki efekt pomoże wam osiągnąć styl rustykalny. Drewniane łóżko o surowym wyglądzie i stylizowane szafki, duża ilość naturalnych tkanin, kolory ziemi i dekoracje wytwarzane techniką handmade – to wszystko sprawi, że po przekroczeniu progu poczujecie prawdziwą błogość i bez wyrzutów sumienia zostawicie za drzwiami wszystkie sprawy… Jaki wybrać i jak powinien wyglądać drewniany stolik nocny do rustykalnej sypialni? Podpowiadamy!

Sypialnia w stylu rustykalnym – sielskie wnętrze pełne drewna i miękkich tkanin

Kochacie przytulność i swobodny klimat we wnętrzach? A może chętnie czerpiecie inspirację z natury, która w swoją urodę ma wpisane zamiłowanie do neutralnych kolorów i surowego drewna? Wszystkie te słowa idealnie opisują aranżacje w duchu rustykalnym, które wielu osobom przywodzą na myśl wiejskie chaty i domki w górach. Teraz taki efekt możecie bez problemu uzyskać także w swojej sypialni, zapraszając do jej wnętrza naturalne kolory, miękkie tkaniny i meble wykonane z drewna. Stoliki nocne stylizowane na postarzane i nadgryzione zębem czasu, z widocznymi spękaniami i o surowym wyglądzie to jedna z najbardziej charakterystycznych cech rustykalnej estetyki.

Drewniane meble w naturalnej krasie – rustykalne sypialnie kochają swojskie klimaty

Sypialnia w stylu rustykalnym to miejsce, które wyjątkowo sprzyja odprężeniu i relaksowi. Podstawę jej aranżacji stanowią drewniane meble, szczególnie te pozbawione misternych zdobień i przepychu czy krzykliwej dekoracyjności. Drewniane stoliki nocne do rustykalnej sypialni nierzadko wykonane są z egzotycznych gatunków drewna, które charakteryzują się malowniczym wyglądem i pięknym rysunkiem słojów. Ich fronty mogą być rzeźbione, inkrustowane lub posiadać naturalne spękania i widoczne sęki. Takie smaczki nie tylko nadają im oryginalności, ale też podkreślają design zakorzeniony w wiejskiej estetyce, której kwintesencją są swojskość i ciepło płynące z naturalnych materiałów.

meble w stylu rustykalnym

Ciepłe kolory i nieregularne kształty – meble w stylu rustykalnym mają swobodną estetykę

Zastanawiacie się, jak powinien wyglądać stolik nocny do sypialni w stylu rustykalnym? Odpowiedź na to pytanie kryje się w naturze. Odpowiednie będą tutaj zarówno modele w jasnych odcieniach drewna, jak i te ubrane w barwy z ciemnej palety kolorystycznej: palisandru, mahoniu i orzecha. Baza wnętrza powinna być tutaj możliwie jak najbardziej neutralna i stwarzać przestrzeń dla tekstyliów oraz dodatków. Rustykalny stolik nocny w zależności od zastosowanego do jego wykonania rodzaju drewna, może być mniej lub bardziej surowy w wyrazie, posiadać nieregularne kształty, żeliwne okucia lub być wsparty na metalowych nóżkach. Jego estetyka powinna komponować się nie tylko z łóżkiem, ale i pozostałymi elementami wnętrza.

Stolik nocny do sypialni rustykalnej – postaw na postarzane wykończenie i rękodzieło

Swojski klimat sypialni świetnie podkreślają stoliki nocne o postarzanym wykończeniu i noszące na sobie widoczne ślady użytkowania, dlatego warto sięgnąć po meble stylizowane na stare. Mile widziane będą tutaj przede wszystkim modele zdobione elementami wytwarzanymi ręcznie, techniką handmade lub posiadające urodę prawdziwego rękodzieła. Dobrze sprawdzą się też stoliki nocne wykonane z drewna i metalu, o asymetrycznych sylwetkach lub z blatami przypominającymi plastry drewna. Trafionym pomysłem na dopełnienie rustykalnej sypialni będą także drewniane stoliki nocne z motywem plecionek: wikliny, trawy morskiej lub rattanu.

stolik nocny z drewna

Wybierz stolik nocny z drewna o surowym wyglądzie – im bardziej będzie naturalny, tym lepiej…

Aranżacja rustykalnej sypialni pozostaje w bliskim związku z naturą i meble nie powinny od niej odbiegać pod tym względem. Jeśli chcecie, aby wybrany przez was stolik nocny pasował do sielskiego charakteru sypialni to zdecydujcie się na model o surowym wyglądzie, posiadający widoczne sęki, spękania i wyraźnie widoczny przekrój drewna. Im bardziej swobodna będzie jego estetyka, tym lepiej  – styl rustykalny oprócz swojskości, bardzo ceni sobie także autentyczność, a tę najwierniej odzwierciedla nieobrobione i ukształtowane przez Matkę Naturę drewno.

Wnętrza w stylu rustykalnym wykorzystują szeroką gamę materiałów: kamień, cegłę, wełnę, len, skórę naturalną i wiklinę, dlatego różnorodność, jeśli chodzi o proponowane przez producentów stoliki nocne jest całkiem spora. Duży wybór takich mebli posiada internetowy salon meblowy sfmeble.pl, w którego ofercie dostępne są drewniane stoliki nocne do rustykalnej sypialni w wielu odsłonach. Coś dla siebie znajdą tutaj nie tylko amatorzy sielskich i wiejskich klimatów, ale i miłośnicy przytulności doprawionej nutą elegancji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here