Dywany – wciąż w modzie?

0
1037

Nasze babcie posiadały dywany w niemal każdym pomieszczeniu. My sami nieco odeszliśmy od nich, gdyż wydawały nam się trudne w utrzymaniu, a co więcej nie pasowały one do naszych nowocześnie urządzonych wnętrz. Dziś jednak projektanci zaproponowali nam coś zupełnie innego, co trafi w gusta nawet najbardziej wymagających. Nowoczesne dywany wróciły do łask i zagościły w wielu domach, pomagając tworzyć miłe i przytulne wnętrza.

Dywan czy dywanik?

Utrzymanie tradycyjnego dywanu rzeczywiście może być problematyczne. Często bowiem są to duże wykładziny, które wyściełają niemal całą podłogę. Dlatego też projektanci zaproponowali nam dywaniki mniejszych rozmiarów, które bardzo łatwo strzepnąć z nadmiaru kurzu i wyczyścić. Dywany mniejszych rozmiarów doskonale sprawdzają się w sypialni – dzięki nim nie musimy stawiać swoich pierwszych w ciągu dnia kroków na zimnej podłodze. Dywaniki świetnie pasują do nowoczesnych łazienek – tu również problem stanowi dla nas wychodzenie spod prysznica czy z wanny na zimną podłogę, zazwyczaj wyłożoną chłodnymi kafelkami. Dywan zapewni nam nie tylko ciepło, ale i wygodę. Dywany pasują również do salonu. Dziś już nie spotkamy w sklepach ciężkich, wielobarwnych dywanów w stylu retro. Możemy za to kupić doskonałej jakości dywany i dywaniki, które często posiadają bardzo wesołe wzory i kolory. Uwielbiają je dzieci, gdyż nadają one kolorów nawet zwykłej, szarej podłodze. Co więcej, dywany możemy zakupić w doskonałej cenie. Bardzo często pod uwagę biorą je architekci na etapie projektowania mieszkania czy domu. Nowoczesne wnętrza nie obejdą się bowiem bez dywanów.

Łatwe w czyszczeniu

Dywany niegdyś były obwiniane o to, że są siedliskiem kurzu i alergenów. Dzisiejsze dywany są często wykonane z antyalergicznych materiałów, dzięki czemu mogą zagościć w każdym domu. Dodatkowo dysponujemy nowoczesnymi robotami sprzątającymi, które potrafią usunąć nawet najbardziej przylegający kurz czy resztki jedzenia. W sklepach możemy również kupić specjalne detergenty do prania dywanów bądź też czyszczenia ich na sucho. Dzięki temu utrzymanie dywanów nigdy nie było tak proste, jak teraz. Wszystko dlatego, że są one wykonane z tkanin, które łatwo wyczyścić. Nie musimy już trzepać dywanów na dworze, a tym bardziej oczekiwać na śnieg, aby wyczyścić je na nim dokładnie. Możemy zrobić to w domowych warunkach, bez wychodzenia z domu, co bardzo chwalą sobie właściciele zarówno dużych dywanów, jak i mniejszych dywaników. Jeśli jeszcze nie posiadamy ich w domu, warto przemyśleć zakup dywanów do naszych wnętrz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here