Jak dbać o białe meble

Białe meble to od lat jedne z najczęściej wybieranych opcji podczas urządzania każdego pomieszczenia. Nic w tym dziwnego. Uniwersalny kolor doskonale dopasowuje się do każdej barwy ścian, nadając niepowtarzalny charakter tworzonej aranżacji. Co więcej, możliwość zmiany materiałów i dodatków pozwala na przerobienie wyglądu pokoju w zależności nastroju bez konieczności wprowadzania radykalnego przemeblowania.

Pielęgnacja białych mebli – co musisz wiedzieć?

Chociaż wyglądają pięknie i są uniwersalne, białe meble mogą być niezwykle trudne w utrzymaniu czystości, szczególnie jeśli nie wiesz jak się z nimi obchodzić. Wbrew pozorom na białych meblach bardzo szybko widać wszelkie zabrudzenia, w postaci kurzu, osadu, czy pyłu. To właśnie dlatego warto je regularnie przecierać, by zachować świetny wygląd każdego dnia. Ważne jest również zachowanie należytej uwagi podczas stawiania napoi na białych stołach oraz blatach. Jeżeli szklanka lub kubek będą mokre od spodu, zostawią nieestetycznie wyglądające ślady w postaci kółek, które będzie ci trudno usunąć.

Wykorzystuj podczas codziennej pielęgnacji środki przeznaczone do czyszczenia mebli. Preparaty o właściwościach nabłyszczających i antystatycznych nadadzą ładny wygląd, jednocześnie powodując, że cała powierzchnia blatu będzie bardziej odporna na działanie czynników zewnętrznych i absorbowanie brudu.

Profilaktyka ma znaczenie – jak często myć meble?

Nowoczesne, eleganckie, przywodzące na myśl półwysep skandynawski białe meble to modne rozwiązanie królujące niemalże w każdym domu. Już na samym początku należy zadbać o ich wygląd, dzięki czemu będą tworzyć niezwykłą przestrzeń przez wiele lat. Ze względu na szeroki zakres zastosowania elementy meblowe w białym kolorze możesz spotkać w pokoju dziennym, sypialni, jadalni, ale także w łazience i kuchni. To właśnie w dwóch ostatnich pomieszczeniach wymagają one dodatkowych zabiegów pielęgnacyjnych.

Czyszczenie mebli w kolorze białym

Nic tak nie szkodzi meblom, jak nadmierna wilgoć, wysokie temperatury i duże ilości ciężkiego osadu, o które w wymienionych wnętrzach nie jest trudno. Staraj się zabezpieczyć szafki przed wilgocią i przecierać je regularnie, tak aby drobinki wody nie pozostawały na nich przez dłuższy czas. Co więcej, myj całe meble raz na kwartał dokładnie usuwając osad, czy w przypadku mebli znajdujących się w kuchni tłuszcz, który generowany jest podczas przygotowywania domowych posiłków.

Od czego zacząć? Czyszczenie mebli w kolorze białym

Za każdym razem, kiedy rozpoczniesz czyszczenie mebli w swoim domu, przetrzyj je najpierw na sucho. Dzięki temu pozbędziesz się kurzu i unikniesz rozcierania brudu po całej powierzchni. W następnym kroku wykonaj czyszczenie na mokro z wykorzystaniem specjalistycznych preparatów.

Meble dostępne na meblekatmandu.pl z pewnością przypadną ci do gustu i doskonale wypełnią urządzoną przestrzeń. Ze względu na zastosowany materiał w postaci drewna są niezwykle trwałe, co pozwoli na ich użytkowanie przez długi czas bez konieczności stosowania specjalistycznych zabiegów konserwacyjnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here