Jak dokonać wyboru kamienia dekoracyjnego

Aby wykończenie pokoju było oryginalne i atrakcyjne, warto wykorzystać potencjał drzemiący w kamieniu dekoracyjnym. Wysokiej jakości materiał na ścianie z pewnością zwróci uwagę odwiedzających nas gości, zaś lokatorom będzie dostarczał wizualnych wrażeń na co dzień. We współczesnych warunkach powszechnej rynkowej dostępności nie będzie problemów ze znalezieniem rodzaju kamienia dekoracyjnego pasującego do naszego wnętrza.

Odpowiednie wykorzystanie cieni

Aby kamień dekoracyjny odgrywał swoją wizualną rolę w pomieszczeniu, warto sprawdzić kąt padania światła na udekorowaną nim ścianę. Nie chodzi wyłącznie o rozmieszczenie źródeł sztucznych, ale też o ustawienie okien. Do zwizualizowania sobie pomieszczenia o różnych porach dnia musimy użyć naszej wyobraźni. Ciekawą, industrialną atmosferę stworzą odpowiednio oświetlone cegły. Jeśli zaś zależy nam na jasnym, promieniującym pozytywną energią wnętrzu, lepiej sprawdzą się płaskie powierzchnie. Można wtedy sięgnąć po beton architektoniczny lub gips. Na nasze decyzje będzie miało oczywiście wpływ to, jakiego przeznaczenie wykańczamego pokoju. Nawet jeśli jest to reprezentacyjny salon, nie ulegajmy pokusie zbytniego zagęszczenia kamienia dekoracyjnego.

Spójność estetyczna

Zastosowanie kamienia dekoracyjnego musi współgrać z całościowym projektem mieszkania. Nawet najpiękniejszy wzór może wyglądać obco na ścianie pokoju zaplanowanego w innym stylu. Swój wybór lepiej dogłębnie przemyśleć. Każda wątpliwość dotycząca estetycznej spójności z resztą wystroju będzie nas prześladować przy każdym kontakcie ze ścianą. Zakupu powinniśmy dokonać z myślą o wieloletnim użytkowaniu. Z tego powodu lepiej zdecydować się na kamień dekoracyjny, który będzie miał uniwersalny wygląd. Ponieważ jest to element wystroju, który dość trudno wymienić (o kosztach tego zabiegu nie wspominając), lepiej nie eksperymentować.

Wygląd ścian jest chyba najbardziej istotną częścią wykończenia pokoju. Lepiej zdecydować się na kamień dekoracyjny, którego wzór nie będzie budził kontrowersji. Dlatego do najpopularniejszych materiałów, ze względu na swoją wszechstronność, zaliczają się beton i cegła. Sam wygląd płyt to jednak nie wszystko. Warto zadbać o to, by nie przesadzić z ilością zdobień. Odpowiedni efekt estetyczny uzyskamy tylko wtedy, gdy umiejętnie rozmieścimy dekoracje. W większości przypadków lepiej postawić na minimalizm! Ostateczną decyzję należy podjąć po wielu rozmowach z innymi lokatorami. Życzymy przemyślanych i udanych zakupów!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here