Jak udekorować stół weselny?

Organizacja wesela stanowi nie lada wyzwanie. Na początek wybierzcie określony motyw i kolor, dzięki któremu ceremonia i przyjęcie będą wyglądały spójnie i efektownie. Zwróćcie uwagę na wszystkie detale, szczególnie na stoły weselne, które powinny być nie tylko ładne, ale też funkcjonalne. Pamiętajcie, że najważniejszy jest stół, przy którym będziecie siedzieć, dlatego postarajcie się, by wyróżniał spośród stołów gości.

Odpowiedni kształt i układ stołów weselnych

Dużą popularnością cieszą się małe stoły bankietowe, najlepiej owalne lub okrągłe. Wyglądają elegancko i zajmują mniej miejsca niż prostokątne stoły. Jest to szczególnie ważne, gdy sala jest niewielka. Z drugiej strony wyglądają też wspaniale w dużym i przestronnym lokalu. Stoły bankietowe ustawcie w odległości ułatwiającej kontakty towarzyskie, wtedy możecie spędzić więcej czasu z najbliższymi. Umiejętne ustawienie stołów bufetowych to też sztuka. Nie układajcie ich w linii prostej – zdecydujcie się raczej na kształt litery U, X, T, H lub 8.

Eleganckie i trwałe obrusy

Ślubne obrusy są najczęściej białe i wykonane z jedwabiu, satyny, tiulu lub organzy. Niezależnie jednak od barwy i materiału wszystkie wyglądają niesamowicie. W sklepie internetowym znajdziecie modne i eleganckie dekoracje, które upiększą każdy stół. Możecie dodatkowo podkreślić dekoracje, stosując piękne bieżniki (dostępne w różnych kolorach i stylach), wstążki albo jedwabne lub satynowe serwety.

Możecie również delikatnie posypać stoły konfetti, brokatem lub kolorowymi klejnotami. Powinny pasować do koloru przewodniego ślubu. Płatki kwiatów lub pąki róży to kolejny tradycyjny, ale świetny pomysł. Jeśli uroczystość odbywa się jesienią, możecie zdecydować się na suche liście w różnych kolorach. Jeżeli wybraliście motyw marynistyczny, na stołach możecie położyć małe, urocze muszelki.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Element centralny jest najbardziej widocznym i przyciągającym wzrok detalem na każdym stole weselnym. Istnieje wiele opcji do wyboru. Elementy centralne mogą być długie lub krótkie i występować w szerokiej gamie kolorystycznej. Centralnym elementem może być na przykład doniczka ozdobiona klimatycznymi, niewielkimi lampkami.

Możecie też wykazać się większą kreatywnością i wybrać jadalne ozdoby. Świetnie sprawdzą się tutaj kolorowe owoce i warzywa.

Pamiętajcie też, by ozdobić stoły eleganckimi kwiatami. Na Waszym stole możecie też umieścić napis: “Pan Młody i Panna Młoda| lub “Nowożeńcy”. Zwróćcie również koniecznie uwagę na elegancką zastawę ślubna, która powinna być wysokiej klasy i pasować do motywu ślubu.

Artykuł powstał we współpracy z https://alleglass.pl/pl/c/Dekoracja-stolu/138

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here