Jak urządzić przydomowy ogród?

0
1509

Jaki powinien być ogród przed domem? Najlepiej, żeby łączył w sobie kilka ważnych cech i był przede wszystkim funkcjonalny oraz estetyczny. Żeby wykonanie potrafiło zachwycić, ważne jest posiadanie również odpowiedniego projektu, ponieważ tylko wtedy efekt finalny będzie należycie dopracowany. Wszystko powinniśmy robić umiejętnie, a poszczególne elementy wystroju wybierać z głową. Łatwiej powiedzieć niż zrobić. Jak to wszystko powinno wyglądać w praktyce i na co powinniśmy zwrócić uwagę podczas zakładania ogrodu naszych marzeń?

Przede wszystkim drzewa i krzewy

Planując aranżację domowego ogrodu, koniecznie trzeba wziąć pod uwagę różnego rodzaju drzewa, oraz krzewy, kwiaty, oraz byliny. Z drzew mamy do wyboru gatunki liściaste lub iglaste. Warto zdecydować się na takie, które nie rosną zbyt wysoko i nie osiągają monstrualnych rozmiarów. Z pewnością ułatwi to późniejszą pielęgnację i utrzymanie zaplanowanej harmonii. Popularne gatunki, których najczęściej używa się przy zakładaniu ogrodów to:

  • sosna,
  • świerk,
  • judaszowiec kanadyjski,
  • sumak octowiec,
  • rozmaite drzewa owocowe, takie jak na przykład grusze, jabłonie czy wiśnie.

Doskonale sprawdzi się również klon zwyczajny oraz grab pospolity. Niektórzy w swoich ogrodach sadzą też wierzby płaczące, w tym przypadku warto je skomponować z oczkiem wodnym, co z pewnością doda uroku całemu projektowi.

A co z całą resztą?

Nie wolno nam rzecz jasna zapominać o meblach, zwłaszcza gdy nasz ogród ma z założenia pełnić również funkcję rekreacyjną, a nie tylko ozdobną. Przy wyborze mebli ogrodowych trzeba brać pod uwagę również aspekt estetyczny, czyli dopasowanie mebli pod kątem stylistycznym. Jeżeli mamy w planach bujne aranżacje w stylu ogrodów angielskich lub śródziemnomorskich to doskonale sprawdzą się meble technorattanowe lub metalowe. Ciekawym materiałem może też być drewno. Warto wspomnieć, że meble metalowe są najłatwiejsze w czyszczeniu i najwolniej się niszczą podczas użytkowania.

Jakie meble ogrodowe najlepiej kupić?

Najwygodniejsze będą meble ogrodowe w formie kompletów składających się ze stołu i krzeseł. Ciekawą propozycję od eDomator.pl stanowią wysokiej jakości, wytrzymałe meble ogrodowe Corfu oraz piękne i funkcjonalne meble Curver Salemo. Sklep ma w asortymencie również meble, które świetnie zaaranżują przyogrodowy taras  – warte uwagi są tutaj proste i przy tym niezawodne meble na taras Delano. Te propozycje doskonale sprawdzą się nie tylko podczas organizowania przyjęć w ogrodzie, ale i w momencie, kiedy to z całą rodziną będziemy chcieli na przykład wykorzystać sprzyjająca aurę i zjeść posiłek na świeżym powietrzu. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here