Jak wybrać fotel fryzjerski do salonu

Dobrze dobrane fotele fryzjerskie to prawdziwy skarb – doceniają je zarówno sami fryzjerzy, jak i ich klienci. Dlatego właśnie tak ważne jest wybranie właściwych modeli, które będą estetyczne i funkcjonalne jednocześnie. Pamiętaj, że wygodne i dopasowane do aranżacji wnętrza fotele fryzjerskie to znacznie większy komfort pracy dla ciebie i uszanowanie klienta, który z pewnością to doceni. Co musisz wiedzieć, by kupić najlepsze? Podpowiadamy, na co zwrócić szczególną uwagę.

Fotele fryzjerskie – co jest najważniejsze?

  • REGULACJA WYSOKOŚCI

Zdecydowanie jedną z najważniejszych kwestii, gdy planujesz kupić fotele fryzjerskie, jest regulacja wysokości w wybranych przez ciebie modelach. Równie istotna będzie możliwość odchylenia oparcia. Pamiętaj, że dzięki temu zyskuje nie tylko klient, który swobodnie opiera nogi o podłoże i nie męczy się podczas zabiegu, ale także twój pracownik lub ty. Dzięki właściwemu dopasowaniu fotela niesamowicie rośnie komfort pracy – możesz zapomnieć o nieprzyjemnym bólu pleców. Zwróć uwagę, że to skutecznie zwiększy efektywność.

Na rynku dostępne są fotele fryzjerskie regulowane ręcznie albo przy pomocy pompy hydraulicznej. To właśnie ona umożliwia płynne zmiany wysokości i pozwala dopasować ją do indywidualnych potrzeb danego pracownika. Bez dwóch zdań jest najbardziej wydajnym i niezawodnym rozwiązaniem.

  • PODSTAWA FOTELA

Okazuje się, że fotele fryzjerskie dostępne na rynku różnią się również podstawami. Ich wybór uzależniony jest nie tylko od potrzeb fryzjera, ale także powierzchni salonu i możliwości, jakie ci ona daje.

Najbardziej stabilny fotel fryzjerski to z pewnością ten, który opiera się na ciężkiej płaskiej podstawie. Może przybrać ona kształt koła lub kwadratu. Niezaprzeczalnie taki model łatwo jest utrzymać w czystości na co dzień – dzięki gładkiej powierzchni nietrudno jest usunąć z niej włosy. Zwróć jednak uwagę, że tego rodzaju fotele fryzjerskie są modelami stacjonarnymi. Jeśli potrzebujesz większej mobilności, przemyśl ich zakup kilkukrotnie. Są duże i dość ciężkie.

Fotele fryzjerskie

Druga opcja to natomiast fotele fryzjerskie na kółkach. Najpopularniejszy jest model osadzony na specjalnej pięcioramiennej podstawie. Polecamy fotele fryzjerskie wykonane ze stali nierdzewnej, ponieważ najłatwiej jest utrzymać je w czystości, a jednocześnie pozostają odporne na uszkodzenia.

  • SIEDZISKO, OPARCIE I PODŁOKIETNIKI

Niezależnie od tego, czy twoi klienci przychodzą na szybkie przycięcie grzywki, czy wielogodzinne zabiegi pielęgnacyjne. W salonie każdy chce się zrelaksować i odciąć od codziennych problemów. Dlatego najważniejsza jest wygoda. Wybierz więc komfortowe fotele fryzjerskie wyróżniające się szerokim siedziskiem z miękkim wypełnieniem.

Nie mniej istotne będą także dobrze wyprofilowane oparcia. Dzięki nim twoi klienci nie będą narzekali na ból pleców, bo kręgosłup będzie odciążony. Zwróć również uwagę na podłokietniki. Dlaczego to ważne, by profesjonalny fotel fryzjerski miał je na właściwej wysokości? Bo nieprawidłowa postawa przyjęta przez klienta może prowadzić do bardzo nierównego cięcia.

  • TAPICERKA

Zanim wybierzesz fotele fryzjerskie do swojego salonu pamiętaj, że tapicerka to nie tylko estetyczny wygląd. Musi być przede wszystkim łatwa do utrzymania w czystości – chodzi o to, by bez trudu usunąć z niej kurz, włosy i brud. Jednocześnie zwróć uwagę na design i to, czy jest przyjemna w dotyku.

Profesjonalne fotele fryzjerskie

Posiadanie w salonie profesjonalnego fotela fryzjerskiego jest bardzo ważne, dlatego musisz być uważna przy jego wyborze. To bowiem połączenie funkcji usprawniających twoją codzienną pracę oraz dających zadowolenie klientowi. Pamiętaj, że fotel fryzjerski musi mieć doskonale dopasowujące się siedzisko i oparcie, by zapewnić komfort podczas długiego siedzenia. Takie rozwiązanie w połączeniu z nowoczesnym designem to dokładnie to, czego potrzebujesz, by osiągnąć sukces w swojej branży.

Dostępne dzisiaj nowoczesne meble do salonu fryzjerskiego to połączenie miłej oku estetyki i funkcjonalności, jakiej dotychczas nie znaliśmy. Dzięki dużemu wyborowi modeli naprawdę każdy znajdzie to, co będzie odpowiedzią na jego potrzeby. Zwróć uwagę, że cena nie musi wcale świadczyć o jakości wykonania – tanie fotele do zakładu fryzjerskiego mogą okazać się wyposażone w dokładnie te same funkcje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here