Jak wybrać hokery do mieszkania?

Drewniane hokery, czyli inaczej stołki barowe zaczęły pojawiać się w polskich wnętrzach z chwilą otworzenia kuchni na salon. W tak zaprojektowanej części dziennej, zwykle pojawia się wyspa, przy której można usiąść. Duża popularność takich krzeseł wynika także z coraz chętniejszego otwierania swojego domu dla gości. Ale też w małych salonach, często wyspa pełni funkcję stołu jadalnego, jedynego miejsca, gdzie można razem usiąść.

Hokery w każdym stylu

Stołki barowe mogą być wykonane z dowolnych materiałów: z tworzywa sztucznego, ze stali lub z drewna. Mogą być także tapicerowane. Największą popularnością cieszą się właśnie te drewniane modele, ponieważ dobrze sprawdzają się w różnych rodzajach wnętrz. Są najbardziej uniwersalne. Drewniane hokery będą świetnie pasować do wnętrz nowoczesnych. Ich zadaniem będzie ocieplenie przestrzeni. Drewniany akcent na tle zimnych płytek, czy błyszczących frontów wprowadzi odrobinę przytulności. We wnętrza industrialne dobrze wpiszą się hokery z postarzanego drewna. Takie modele zwykle są droższe, ale można też samemu przerobić nowe krzesło tak, aby wyglądało na postarzane. Natomiast do wnętrz skandynawskich czy rustykalnych pasować będzie drewno naturalne i prosty kształt stołka. Oprócz sposobu wykończenia drewna, decydując się na zakup hokerów należy wybrać, czy będą posiadać oparcie lub kółka do łatwiejszego ich przemieszczania.

Jak dobrać wysokość hokera?

Jednak wygląd stołków, choć tak ważny, nie jest najważniejszy. Decydując się na zakup stołków barowych, trzeba przede wszystkim wybrać ich wysokość. Wysokość siedziska to najważniejszy parametr, który często jest bagatelizowany podczas zakupów, przez co dochodzi do zamówienia nieodpowiedniego modelu. Drewniane hokery projektowane są w dwóch wysokościach, tak aby pasowały do standardowej wyspy oraz do podwyższonego mebla. Stołki barowe dla wyspy o wysokości 90 centymetrów, będą miały siedzisko na wysokości 54 centymetry. Jeśli jednak nad wyspą znajduje się dodatkowa półka na wysokości 100-120 centymetrów, to warto wybrać model z siedziskiem sięgającym 75 centymetrów. A co w sytuacji, gdy nie wiemy jeszcze, jak będzie wyglądała wyspa czy barek? Warto wtedy zastanowić się nad modelem o regulowanej wysokości, który będzie najbardziej uniwersalny. Jednak wśród modeli drewnianych, możliwość takiej regulacji zdarza się niezwykle rzadko.

Cena stołków barowych zależy w dużej mierze od materiału, z jakiego są wykonane, czy wzornictwa. W popularnych sieciówkach można spotkać proste stołki kosztujące około 100 złotych za sztukę. Nie ma za to górnej ceny za drewniane hokery. Te najbardziej designerskie, wykonane w całości z drewna, mogą osiągać zawrotne sumy.

Sprawdź bogatą ofertę sklepu https://www.scandishop.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here