Jak wybrać odpowiedni stolik?

0
932

Planując swój salon chcemy, aby był on jak najbardziej funkcjonalny oraz jak najpiękniejszy. Jednym z elementów dekoracyjnych jest odpowiednio dobrany stolik. Bardzo duży wybór jest na stronie http://styldlaciebie.pl/Stoliki-c427.  Dobry stolik to połączenie kilku elementów. Ważna jest jakość wykonania stolika oraz materiały z jakich zostały wykonane. Poniżej informacje, które pomogą Tobie dobrać idealny stoli do Twojego pomieszczenia.

Funkcja stolika

Pierwszym krokiem jest określenie naszych potrzeb i zastosowania dla stolika i miejsca w jakim stanie. Stolik kawowy przeważnie zajęty jest przez kilka mniejszych przedmiotów jak pilot od telewizora, gazeta czy też laptop lub telefon. Często przy stoliku pijemy kawę z najbliższymi.

Ceny stolików są bardzo różna i zaczynają się od kilkuset złotych a na kilku tysiącach kończąc. Oczywiście na cenę wpływają takie elementy jak kształt, materiał wykonania oraz wielkość. Oczywiście design również kosztuje.

Wybór kształtu i materiału

Wybierając stoli pierwszym krokiem jest dobranie właściwego rozmiaru. Na tą decyzję wpływa między innymi wielkość pomieszczenia gdzie ma stanąć stoli oraz oczywiście jego przeznaczenie. Jeżeli ma być miejscem pracy, to musi być wielkości takiej, aby stanął laptop, jeżeli planujemy przy nim przyjmować gości, to musi pomieścić przynajmniej 4 filiżanki i talerzyki na ciasto. Równie ważna jest wysokość, którą dobieramy funkcji i wysokości naszych foteli lub sofy.

Kolejnym ważnym elementem jest wybór kształtu. Do wyboru mamy stoliki kwadratowe, okrągłe, prostokątne czy też trójkątne lub owalne. Dla małych stolików najlepszy kształt, to okrągły lub kwadratowy. W przypadku większych stolików idealny będzie prostokąt lub owal.

Jeżeli nie znajdziemy niczego, co odpowiada naszym preferencjom, to możemy rozejrzeć się ze stolarzem, który wykona dla nas stolik na wymiar.

Wybór materiału

Ostatnim elementem naszego wyboru jest materiał, z jakiego będzie wykonany stolik. Zależy, to zarówno od naszych preferencji, ale i pomieszczenia gdzie stanie jak i również oczywiście od budżetu. Najczęściej używanym materiałem w przypadku stolików jest szkoło, drewno, aluminium ale i również droższe materiały jak na przykład marmur. Oprócz materiałów z jakich wykonany jest blat, bardzo ważnym elementem są nogi. To często właśnie one swoim kształtem nadają charakteru całemu stolikowi.

Jak widać bogactwo materiałów, kształtów i wzorów jest olbrzymie. Dzięki temu każdy znajdzie coś dla siebie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here