Jak wybrać stelaż podtynkowy do WC, który będzie inwestycją na długie lata wygodnego użytkowania

Podczas projektowania łazienki wybór odpowiedniej miski WC i jej umiejscowienie to jedne z najważniejszych etapów planowania całego pomieszczenia. U inwestorów wiele wątpliwości budzi jednak znalezienie odpowiedniego stelaża podtynkowego, który ma duży wpływ na codzienny komfort korzystania z łazienki. Dobrze dobrany system montażu ceramiki pozwala na łatwe ukrycie elementów instalacyjnych, sprawne podłączenie do wody i na estetyczne wykończenie wnętrza dzięki zabudowie oraz przyciskom spłukującym. Jakie są najważniejsze zalety stelaży i na które z nich warto się zdecydować?

Czym wyróżniają się wysokiej jakości stelaże podtynkowe?

Starannie zaprojektowane i wykonane rozwiązania aranżacyjne podnoszą komfort korzystania z łazienki, wpływają na jej eleganckie wykończenie oraz wyróżniają się wysoką wytrzymałością. Dlatego, wybierając stelaże podtynkowe WC, warto zwrócić szczególną uwagę na jakość ich wykonania oraz dopasowanie do misek WC. Godne uwagi systemy montażu oferuje między innymi marka LAUFEN w kolekcji LIS — proponowane stelaże wyróżniają się starannym wykończeniem oraz trwałymi materiałami, a także funkcjami, które zapewniają większą oszczędność wody.

W stelażach podtynkowych LIS zastosowano system regulacji spłukiwania. Pozwala on na wybór trzech opcji: 6/3 l, 4.5/3 l oraz 4/2 l. Dzięki temu domownicy mogą samodzielnie wybrać rozwiązanie, które w ich przypadku sprawdzi się najlepiej i tym samym zyskać większą oszczędność wody. Warto również wspomnieć, że omawiane modele wyróżniają się cichym zaworem napełniającym, który zwiększa komfort korzystania z łazienki. Ponadto starannie dobrane materiały i precyzyjne wykonanie sprawiają, że stelaże podtynkowe WC są mało awaryjne. W efekcie stają się inwestycją na długie lata użytkowania.

Niewątpliwą zaletą stelaży podtynkowych jest również duża swoboda aranżacyjna. Takie systemy instalacyjne pozwalają na ukrycie wszystkich elementów montażowych, przy których gromadzą się zanieczyszczenia. Dzięki temu łazienka zyskuje estetyczne wykończenie i łatwo utrzymać ją w czystości. Co więcej, w przypadku zabudowy lekkiej z płyt kartonowo-gipsowych zyskujemy dodatkową przestrzeń nad toaletą. Warto ją zagospodarować w sposób, który dopełni całą aranżację.

Stelaże podtynkowe WC z kompatybilnymi przyciskami spłukującymi

Stelaże podtynkowe WC z kompatybilnymi przyciskami spłukującymi

Wybierając stelaże podtynkowe WC, warto również zwrócić uwagę na dopasowane do nich przyciski spłukujące. Mimo niewielkich rozmiarów mają one duży wpływ na estetyczne wykończenie łazienki oraz na jej funkcjonalność. W przypadku przycisków proponowanych przez markę LAUFEN warto zwrócić uwagę na podwójne spłukiwanie, które oszczędza wodę, a także na nowoczesne kształty i kolory. Na jakie opcje możemy się zdecydować?

Funkcjonalnym i świetnie prezentującym się rozwiązaniem są przyciski z guzikami zlicowanymi z obudową. Klienci mogą zdecydować się na piękne, nowoczesne kolory, takie jak biel, czerń, chromowany i chromowany mat. Godną uwagi propozycją są również przyciski elektroniczne, które zapewniają większą higienę. Taki model łatwiej utrzymać w czystości, ponieważ nie ma on trudno dostępnych zakamarków, w których gromadzą się zanieczyszczenia. Z kolei w łazienkach publicznych świetnie sprawdzą się przyciski typu antywandal.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here