Kupowanie mebli przez Internet - czy to dobry pomysł?

Kolor ścian to bardzo trudny wybór. Każda osoba remontująca lub urządzająca swój salon, biuro, kuchnie czy łazienkę zastanawia się nad odcieniami. Podkreślić należy, że wybór koloru powinien być jednak dostosowany do wielkości pomieszczenia, liczby okien w pokoju lub biurze, wybranych dodatków. W przypadku małych pomieszczeń, gdzie światło dzienne nie gra głównej roli należy skoncentrować się na jasnych paletach, które optycznie powiększą pokój. Nieco szerszy wybór dotyczy pomieszczeń dużych, z większą liczbą okien, gdzie właściciele nie muszą koncentrować się na konieczności optycznego zwiększenia metrażu. Warto pamiętać o tych zasadach urządzania mieszania zarówno podczas urządzania mieszkania, budowy domu, jak i zwykłego remontu w biurze. Wiele osób remontujących i urządzających swoje pokoje zastanawia się jak uatrakcyjnić mieszkanie gdzie są brązowe meble – jakie ściany wówczas pasują?
Do ciemnych, brązowych mebli najbardziej pasują jasne kolory. Pomieszczenie nie będzie wówczas sprawiało wrażenia ciemnego, ponurego i zamkniętego. Osoby urządzające pomieszczenie w ten sposób podkreślą także meble, które będą grały kluczową rolę w danym pokoju. Paleta barw jest bardzo szeroka, od przeróżnych odcieni białego, beżowego, kremowego, żółtego po szarość i jasne brązy. Dobrym rozwiązaniem są także farby z brokatem. Wówczas ściany mienią się przy wpadających promieniach słonecznych.
Czy do brązowych mebli pasują jednak ciemne kolory? Oczywiście, ciemne odcienie również bardzo ładnie prezentują się przy takich meblach. Jednak należy wówczas wziąć pod uwagę, aby wybór nie wpływał na zaciemnienie pomieszczenia. Wówczas to nie meble będą eksponowane w pokoju a kolor ścian. Bardzo ładnie prezentują się odcienie fioletu i czerwieni. Jednak dużo lepszym wyborem jest pomalowanie tylko jednej lub dwóch ścian kolorem ciemnym, co tylko podkreśli elegancje wnętrza i nada mu charakteru. Pomieszczenie nie będzie wówczas przytłoczone, ale podkreślony zostanie charakter wnętrza.
Niektórzy zastanawiają się natomiast, czy do brązowych mebli pasują brązowe ściany. Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ wszystko zależy od wybranego odcienia koloru brązowego. Jaśniejsze ściany o ton lub więcej od mebli, z całą pewnością sprawdzą się w danym pomieszczeniu. Pamiętać wówczas trzeba o jasnych, kolorowych dodatkach, które znacznie ożywią pokój lub pomieszczenie.
Należy oczywiście pamiętać o tym, że istnieje bardzo dużo odcieni brązowych mebli. W trakcie remontu lub urządzania mieszkania zawsze warto kupić próbniki zobaczyć jak dane kolory prezentują się wówczas na ścianie. Zupełnie inny odcień widoczny będzie przy sztucznym świetle sklepowym a zupełnie inny przy świetle dzienny, w pokoju gdzie akurat przeprowadzany jest remont. Na szczęście istnieje możliwość zakupu próbnika, który pozwoli na wybór odpowiedniego kolory ściany. Warto także wziąć ze sobą próbnik kolorów do sklepu meblowego. Bardzo często można uzyskać zestaw wszystkich odcieni kolorów danego producenta w formacie książeczki. W ten sposób, w trakcie oglądania mebli, można po prostu przyłożyć dany kolor i zobaczyć czy takie zestawienie ze sobą współgra.
Podsumowując, w przypadku jasnych, dużych pomieszczeń wybór koloru zależy przede wszystkim od gustu mieszkańców. Pole do popisu jest wówczas znacznie większe. Jednak w przypadku małych ciemnych pokoi, wybór jest już znacznie ograniczony. Należy pamiętać, że jasne kolory powiększają optycznie pomieszczenia, dlatego warto takie odcienie wybierać w pokojach mniejszych. Ciemne kolory również pasują do brązowych mebli, jednak pomieszczenia mogą stać się wówczas ciężkie i przytłaczające. Ważne jest zachowanie równowagi pomiędzy kolorami. Jednak wybór i tak najczęściej związany jest po prostu z gustem właścicieli danego mieszkania, domu czy lokalu.
Należy pamiętać o powyżej wymienionych zasadach. W ten sposób na pewno każdy wybór okaże się dobry, a właściciele będą zadowoleni z efektów prac. Warto również przejrzeć przykładowe zdjęcia urządzonych mieszkań, które łatwo można znaleźć w internecie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here