Jakie żyrandole wybrać do kuchni otwartej na salon

Współczesne projekty domów i mieszkań bardzo często zakładają otwartą kuchnię, której nie dzielą z salonem i jadalnią żadne ściany. Jest to wtedy zazwyczaj jedno duże pomieszczenie z wydzielonymi strefami. Każda strefa posiada inną funkcję i związane z nią umeblowanie. Ale wystrój to nie tylko meble. To również właściwie dobrane oświetlenie.

Takie same żyrandole w jednym pomieszczeniu

Wiele osób, podczas wystroju wnętrz stawia na to, aby wszystko było w jednym stylu i w związku z tym pasowało do siebie. Wybiera drewniane szafki do kuchni oraz drewniane meble w tym samym kolorze do salonu. Jednolitość dotyczy zazwyczaj także lamp. Dla takiego podejścia w wykańczaniu wnętrz stworzono jednolite kolekcje żyrandoli.

Decydując się na zakup jednolitej kolekcji żyrandoli mamy gwarancję pełnego dopasowania poszczególnych lamp. Można postawić na zakup takich samych lamp do strefy kuchennej i salonowej. Producenci lamp, dopasowując się do potrzeb swoich klientów, oferują różne kombinacje w jednej kolekcji. Jako przykład można podać drewnianą lampę, która występuje z różną ilością białych abażurów. I tak w kuchni możemy powiesić żyrandol z jednym abażurem, w którym zamontujemy żarówkę o dużej mocy. Natomiast w strefie wypoczynkowej można umieścić żyrandol takiego samego typu, tylko że z kilkoma abażurami.  

W nowoczesnych wnętrzach świetnie wyglądają żyrandole, których budowa opiera się na czarnym przewodzie i efektownej żarówce. Przy czym długość kabla i sposób jego ułożenia może występować w ogromnej liczbie kombinacji. Dzięki temu uzyskuje się efekt jednolitości, ale z drugiej strony nie odczuwa się monotonii.

Poza jednolitymi kolekcjami dobrym rozwiązaniem może być zakup oświetlenia zbliżonego kształtem lub kolorem. Mogą to być na przykład lampy, które posiadają czarny abażur.

Różne żyrandole w jednym pomieszczeniu

Podczas aranżacji wnętrza kuchni i salonu jako otwartej przestrzeni można przyjąć również odmienne podejście. W takim przypadku każda strefa traktowana jest jako osobne miejsce. W tej sytuacji do każdej części mieszkania dobieramy inny żyrandol.

Przykładem efektywnego doboru różnych stylów lamp do otwartego pomieszczenia może być decyzja o zakupie do kuchni: jednego lub kilku kwadratowych zwisów sufitowych wykonanych ze stali w dowolnym kolorze, do salonu: lampy o okrągłych kształtach, do jadalni: żyrandola o podłużnym kształcie, wykonanego z metalu i posiadającego kilka mniejszych abażurów z tkaniny.

Wybór różnych lamp do jednej powierzchni powinien być odpowiednio przemyślany. Aby uzyskać właściwy efekt, warto postawić na lampy pochodzące od producentów stawiających na wysoką jakość wykonania. Wtedy każdy punkt świetlny może być wyjątkową dekoracją samą w sobie. Co istotne, o ile wybieramy różne kształty i kolory lamp, o tyle powinniśmy zadbać, aby znacząco nie różniły się stylem.

Jeśli nie jesteśmy ostatecznie pewni, które rozwiązanie przyjąć we własnym domu lub mieszkaniu, to poszukajmy inspiracji. Zawsze dobrym pomysłem jest przegląd oferty sklepów internetowych. Godny wzmianki jest sklep Mariner, w którym oprócz gotowych kolekcji lamp, można zamówić również modele tworzone zgodnie z indywidualnymi życzeniami klienta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here