Stylowy wystrój salonu

Każda pani domu chce mieć piękne i nowoczesne meble w swojej kuchni. Jest to bowiem pomieszczenie w którym każdego dnia spędza ona mnóstwo czasu przyrządzając posiłki dla całej rodziny.

Obecnie na rynku funkcjonuje niezliczona ilość firm meblarskich zajmujących się produkcją oraz dystrybucją mebli kuchennych. Niezliczona ilość tego asortymentu sprawia, że często zastanawiamy się jakie meble do kuchni wybrać. Zasada jest prosta. Kuchnia meble powinny być przede wszystkim funkcjonalne oraz sprawiać, że będziemy czuć się dobrze w tym pomieszczeniu. Warto też zakupić takie meble, które to będą odpowiadać naszemu gustowi. Meble powinny nam dobrze służyć przez szereg długich lat, dlatego też warto zainwestować w meble dobrej jakości oraz takie które nam się szybko nie znudzą. Zanim kupimy szafki kuchenne, warto wybrać rodzaj blatów oraz ustalić kolorystykę.

Tradycyjne i nowoczesne meble do kuchni.

Przed zakupem mebli warto zastanowić się również nad tym, w jakim stylu chcemy zakupić meble kuchenne. Na rynku meblarskim nadal istnieje podział na meble w stylu tradycyjnym oraz nowoczesnym.
Jeśli chodzi o meble s stylu klasycznym to królują tutaj meble w stylistyce rustykalnej, dworkowej, prowansalskiej oraz angielskiej. Bardzo często charakterystyczne dla tego stylu mebli kuchennych są jasne, fronty z tak zwaną patyną. Z kolei płyciny frontów są zazwyczaj drewniane i frezowane. Meble takie pasują raczej do domów budowanych kilkanaście alt temu, które to mają urządzone wnętrze całego mieszkania w klasycznym stylu.
Natomiast jeśli chodzi o meble w stylu nowoczesnym to ich fronty bardzo często wykonane są z egzotycznych gatunków drewna, takich jak mahoń lub są laminowane na wysoki połysk bądź też przeszklone. Dodatki do takich mebli kuchennych są bardzo często wykonane ze stali czy też aluminium. Takie meble kuchenne doskonale prezentują się w nowoczesnych mieszkaniach, które to są w całości urządzone jest w tym stylu.

Szafki gotowe oraz na zamówienie – które z nich wybrać?

Przed ostatecznym wyborem mebli kuchennych powinniśmy również zdecydować czy chcemy zakupić szafki gotowe czy też robione na zamówienie. Warto pamiętać o tym, że meble z produkcji fabrycznej wykonane są zazwyczaj dokładnie i solidnie, a ponadto mają niezbędne certyfikaty oraz gwarancję. Niemniej obecnie na rynku wybór gotowych szafek kuchennych jest niestety ograniczony. Zatem gdy nasza kuchnia jest mało ustawna i ma nietypowe wymiary albo chcemy ją oryginalne urządzić to wówczas powinniśmy zdecydować się na zamówienie mebli w wybranym studio kuchennym.
Wiele osób decyduje się również na urządzanie kuchni starymi meblami, które można znaleźć w galeriach, komisach i na targach staroci. Nasza kuchnia powinna zawsze być tak urządzona, aby nam się podobała, a wszyscy domownicy chętnie w niej przebywali, spożywając codziennie ulubione posiłki.

Mdf, szkło lub drewno – jaki wybrać front do mebli kuchennych?

Materiał z którego wykonane są fronty szafek jest bardzo istotny. Obecnie największą popularnością cieszą się fronty z płyty MDF powlekane farbą czy też foliowane na gorąco. Rozwiązanie takie jest nie tylko przystępne cenowo lecz szafki takie są bardzo wytrzymałe. Niemniej trzeba pamiętać o tym, że nawet małe uszkodzenie folii spowoduje nasiąkanie płyty wodą oraz nieestetyczne wybrzuszenia.
Drugim rodzajem są meble z drewna, które to najczęściej są wybierane do kuchni urządzonych w stylu dworkowym i rustykalnym. Do produkcji tego typu mebli stosuje się różne rodzaje drewna takie jak dąb, olcha, buk, sosna, brzoza, a także gatunki egzotyczne. Przy wyborze takich mebli trzeba pamiętać o tym, że drewno nie jest łatwym materiałem do obróbki, a drzwiczki mogą się wypaczyć. Z kolei mocno obciążone zawiasy szybciej się zużywają.Ogromną zaletą drewnianych mebli jest to, że można je wyczyścić ze starej farby, odnawiać, malować oraz bejcować.
Często się zdarza, że fronty górnych szafek wykonane są ze szkła. Może to być szkło matowe, mleczne oprawione w aluminiową ramę. Jest to bardzo nowoczesne rozwiązanie, a szklane fronty są bardzo odporne na wilgoć. Niestety minusem takich frontów jest to, że nie są one wytrzymałe na uderzenia i można je bardzo szybko zniszczyć.
Dobrym rozwiązaniem są też fronty drewniane, które to wykonane są z litego drewna lub z płyty meblowej, fornirowane oraz barwione na dowolny kolor. Fronty z drewna są dobrze zabezpieczone przed wilgocią oraz nie przebarwiają się i nie puchną.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here