Lampa HPS – idealne źródło światła do growboxa

0
2268

Oświetlenie jest najważniejszym parametrem w hodowli roślin. Szczególnie jeśli uprawia się je w strefie klimatycznej, w której jesień i zima nie obfitują w słoneczne dni. Stąd warto zapewnić organizmom żywym odpowiednie wsparcie. Rynek ogrodniczy oferuje w tym zakresie bardzo efektywne rozwiązania.

Zalety sztucznego źródła światła

Wśród wiodących żarówek doświetlających, jednym z najchętniej wybieranych modeli są specjalistyczne świetlówki gazowe. Wśród nich natomiast prym wiedzie sodowa lampa HPS. Z technicznego punktu widzenia charakteryzuje się ona tym, że w jej wnętrzu znajdują się komory wypełnione gazem, przez które prowadzony jest impuls elektryczny. Przekłada się to na wydajność oraz żywotność produktu, a także na jego przydatność w ogrodnictwie. Ten typ żarówek emituje bowiem światło o idealnej temperaturze i barwie dla roślin w fazie kwitnienia. W efekcie domowa hodowla doświetlana lampą HPS ma szansę szybciej wzrastać, czerpać więcej korzyści z fotosyntezy, oraz rodzić lepsze jakościowo owoce lub kwiaty. Jest też optymalnie chroniona przed szkodliwymi procesami utleniania, które mogą prowadzić do chorób i przekwitania organizmów zielonych.

Nowoczesna świetlówka ogrodnicza – uniwersalność i zaawansowana technologia

Lampa HPS wspiera rośliny w każdym momencie ich rozwoju, nie tylko w jego szczytowym okresie. Wykazuje się ona bowiem dużą wszechstronnością. Dzięki nowoczesnej technologii może mieć ona podwójne działanie. Mowa o funkcji dual, która pozwala na kompleksowe doświetlanie domowej uprawy żarówką o dwóch różnych parametrach temperatury barwy. To innowacyjne rozwiązanie sprawia, że świetlówka może wspierać rozwój kwiatów, owoców, ziół i warzyw nie tylko w fazie kwitnienia, ale również w fazie wzrostu i wegetacji. Warto również wspomnieć o wydajności lampy HPS. Jej produktywność jest o 30% wyższa niż efektywność tradycyjnych świetlówek. Co więcej, zapewnienie jej odpowiedniego źródła energii nie sprawia większych problemów, gdyż wystarczy do tego klasyczny zasilacz.

Żarówka a namioty uprawowe

U uwagi na swoje zalety lampa HPS jest uważana za jeden z podstawowych elementów wyposażenia growboxa, zarówno w przypadku amatorskiej, jak i profesjonalnej hodowli. Jej pozytywny wpływ na organizmy zielone przekłada się na zdrowie roślin i jakość zbiorów. Ponadto żarówki te nie nagrzewają namiotu uprawowego, dzięki czemu rośliny mają zapewnioną stałą temperaturę powietrza, przy jednoczesnym wykluczeniu niebezpieczeństwa ich ewentualnego przegrzania lub przesuszenia. W efekcie lampę HPS uznaje się za jeden z najistotniejszych elementów profesjonalnego wsparcia upraw typu indoor. Warto skorzystać z jej ogrodniczego potencjału!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here