Jak wykonać meble ze skrzynek?

Białe meble kuchenne – jaki kolor ścian będzie do nich najbardziej pasował?
Z uwagi na uniwersalizm tego koloru, komplet białych mebli kuchennych umożliwia stworzenie wielu ciekawych aranżacji. Białe meble kuchenne idealnie pasują do kuchni otwartych, połączonych z salonem.

Jasne fronty szafek bez trudu dopasujesz do większości kolorów. Nie będą się gryzły z większością materiałów wykończeniowych. Wybierając białą zabudowę kuchenną, aby aranżacja była bardziej zróżnicowana możesz zastosować blat kuchenny w ciemnym kolorze lub drewniany, który doda przytulności.

Ale uwaga – wprawdzie z bielą współgrają wszystkie kolory, ale nie każdy podkreśla elegancję zabudowy i jej nowoczesny charakter. Dlatego przy wyborze koloru ścian w kuchni musimy zdecydować czy chcemy stworzyć spokojne wnętrze, czy może bardziej ekspresyjne.
Jeżeli zależy nam na wersji spokojniejszej, warto rozważyć odcienie szarości. Trzeba jednak pamiętać, że odpowiedni odcień dobieramy w zależności od wielkości ściany i pomieszczenia. Na dużej ścianie stosujemy jaśniejszy odcień szarości, żeby nie przytłoczyć pomieszczenia. Natomiast jeśli ściana jest nieduża, spokojnie możemy zdecydować się na ciemne odcienie np. grafitowy.

Bardzo ciekawie białe kuchenne meble komponują się ze ścianami w kolorach intensywnych. Mogą być to zarówno turkusy, jak i zielenie w różnych odcieniach czy czerwienie. Istotne jest, aby podejmując decyzje o doborze właściwego koloru, kierować się własnym gustem, ale także działaniem poszczególnych barw na samopoczucie.

Bardzo dobrym i ciekawym rozwiązaniem przy białych meblach kuchennych jest zastosowanie brązów na ścianach kuchni. W zależności od rozmiaru pomieszczenia można tu zastosować różne odcienie, od czekoladowych po rozbielone tonacje karmelu i kawy z mlekiem. Dla ciekawego efektu można połączyć te odcienie, wnęki akcentując ciemniejszymi, a na pozostałe, stosując jaśniejsze barwy. W takiej kuchni, w której pojawiają się białe meble i brązowe ściany dobrze prezentować się będą dodatki z drewna i bawełniane zasłony.

A jak będzie wyglądało połączenie białych mebli z bielą koloru ścian?
Przy tak dobranej kolorystyce ważne są dwa elementy: podłoga najlepiej pokryta ciemnym, praktycznym kolorem i staranny dobór wyeksponowanych na meblach sprzętów i akcesoriów. Jeśli decydujemy się na zastosowanie bieli, odpowiednia organizacja przestrzeni i staranny dobór widocznych przedmiotów będzie koniecznością.

Wybierając białe meble kuchenne pamiętajmy, że biel nie musi być idealnie biała. Modne są kuchnie z kolorze złamanej bieli, czyli odcienie z domieszką koloru żółtego lub dodatkiem szarego lub niebieskiego. Ciekawe efekty daje zestawienie białych mebli z szarością, czernią, czy ciemnym drewnem – tworzą wtedy efektowne graficzne kontrasty w aranżacji kuchni.

Natomiast śnieżna biel w kuchni to odważny pomysł na wnętrze. Jeśli wybierzemy białe meble kuchenne, często lakierowane, to aranżacja będzie nowoczesna i minimalistyczna. Jeżeli marzysz o białej kuchni przestronnej i ponadczasowej, połącz nowoczesną zabudowę kuchenną z ciepłym drewnem.

Trzeba jednak pamiętać o bardzo ważnej rzeczy. Otóż podstawową zaletą białych mebli jest ich kolor, gdyż „przejmuje” on temperaturę barw pobliskich. Znaczy to, że gdy zestawimy białe przedmioty np. z niebieskimi dodatkami, to otrzymamy tonację zimną, a gdy połączymy biel z żółcieniem czy pomarańczem, odczucie będzie odwrotne – ciepło.
Projektując kuchnię, należy zastanowić się w pierwszej kolejności, na jaką tonację kolorystyczną się decydujemy – ciepłą czy zimną. Kolory ciepłe to odcienie biegnące od średniej zieleni, przez żółć, pomarańcz, czerwień do średniego fioletu. Barwy zimne to niebieski, fioletowy, zielony i jego pochodne, zielono-niebieski, siny itp.

Białe meble nigdy nie tracą na atrakcyjności. Jasne płaszczyzny blatów i szafek są neutralne, symbolizują czystość i powiększają optycznie przestrzeń. Charakter białych mebli kuchennych podkreślają umiejętnie dobrane dodatki, można zatem się bawić wystrojem wnętrza, co jakiś czas zmieniając je.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here