Tanie meble ogrodowe

Meble z palet od kilku lat są bardzo popularnym rozwiązaniem, stosowanym zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz. Co sprawia że palety są tak popularnym materiałem wykorzystywanym w konstruowaniu mebli ogrodowych?
Coraz modniejsze jest samodzielne wykonywanie mebli i ozdób ogrodowych, które nie tylko prezentują się oryginalnie, ale nadają przestrzeniom niepowtarzalnego charakteru. Jednym z najlepszych materiałów do tego celu są palety i skrzynki drewniane. Palety to solidny, trwały materiał, który z powodzeniem można pozostawić na ogrodzie przez cały rok. Meble ogrodowe z palet można pomalować na dowolny kolor, a także szybko je odświeżyć po sezonie zimowym.
Meble z palet można wykonać samemu, co jest rozwiązaniem tanim, a jednocześnie niezbyt skomplikowanym. Jeżeli jednak brak na to miejsca, czasu lub chęci, można kupić gotowe. Oferuje je coraz więcej producentów mebli. W ich ofercie znajdziemy stoły, krzesła, ławki, kanapy i wiele innych funkcjonalnych mebli. Są to produkty dobrej jakości, jednak trzeba liczyć się z dość wysokim kosztem ich zakupu. Z tego względu wiele osób decyduje się na wykonanie mebli samodzielnie.
Jak samemu zrobić meble ogrodowe z palet? Podstawą jest projekt. Warto zacząć od prostszych konstrukcji, takich jak na przykład stolik kawowy. Można go wykonać z jednej lub dwóch palet, uzupełniając blatem ze szkła. Meble z palet są dość ciężkie, dobrze więc zaopatrzyć stolik w kółeczka, które pomogą w zmianie jego położenia. Ciekawym rozwiązaniem są też huśtawki ogrodowe z palet, które świetnie sprawdzą się zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Świetnie wygląda też narożna kanapa, która wykończona poduszkami z materiału odpornego na działanie czynników atmosferycznych, będzie stanowić idealne miejsce na letnie spotkania przy ognisku lub grillu.
Kolejnym krokiem jest zakup materiału. Jeśli wiesz już, ile potrzebujesz palet, aby stworzyć wymarzony mebel, przede wszystkim poszukaj dobrej jakości materiałów. Najlepsze będą europalety, które są wykonane solidnie z impregnowanego drewna. Mają one stałe wymiary i meble z nich wykonane prezentują się najlepiej, są stabilne i wygodne. Koszt palet zależy przede wszystkim od miejsca ich zakupu. Można zdecydować się na kupno nowej palety, która kosztuje kilkadziesiąt złotych, lub poszukać dobrej jakości palet używanych, które będą znacznie tańsze. Palety kupić można w sklepach z materiałami budowlanymi lub w punktach skupu palet. Warto poszukać ich w sklepach internetowych, ponieważ wiele z nich gwarantuje dobre ceny i dostawę w określone miejsce. Jest to dość ważne, jeśli nie dysponujemy dużym autem lub przyczepą.
Palety należy dokładnie oszlifować, aby pozbyć się drzazg i nierówności, najlepiej za pomocą szlifierki lub papieru ściernego. Do budowy mebli potrzebne będą także metalowe kątowniki i płaskowniki, śruby, masa szpachlowa do drewna, impregnat i emalia do drewna, wałki i pędzle do malowania. Warto pomyśleć też wcześniej o materiałach, które posłużą do wykończenia mebli, czyli kółeczkach, materacach, poduszkach, czy szkle hartowanym. Meble z palet pasują do różnego typu wystroju, zależy to głównie właśnie od materiałów użytych do ich wykończenia. Palety przeznaczone do konstrukcji mebli, które będą wykorzystywane na zewnątrz, muszą być dobrze zaimpregnowane, aby przez lata wyglądały jak nowe.
Wielu z nas ma własne pomysły na budowę mebli ogrodowych, jeśli jednak potrzebujemy inspiracji, to w sieci nie brakuje pomysłów na różnego rodzaju meble tego typu. Znajdziemy tam projekty i instrukcje ich wykonania.
Meble ogrodowe z palet są cenione głównie za to, że stanowią rozwiązanie tanie, solidne i ekologiczne. Coraz bardziej zwracamy uwagę na dobro środowiska naturalnego, dlatego chętnie wybieramy materiały z recyklingu. Konstruując meble z używanych palet, zapobiegamy niszczeniu środowiska poprzez nadmierną wycinkę drzew. Decydując się na meble ogrodowe z palet niewielkim kosztem możemy sprawić, że ogród będzie prezentował się wyjątkowo i stanie się idealnym miejscem spotkań towarzyskich.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here