panele kuchenne

Kuchnia jest sercem domu – brzmi chętnie powtarzane przysłowie. Wiele osób zgodzi się z tym, że powinna ona kojarzyć się z ciepłem, przyjazną atmosferą oraz aromatycznymi zapachami. To pomieszczenie, które skupia pozytywną energię oraz poprawia nastrój – udajemy się do niej zaraz po przebudzeniu, aby zaparzyć sobie kawę czy też, aby wypić herbatę, przed udaniem się na nocny spoczynek. Co zrobić, aby kuchnia była pomieszczeniem, w którym dobrze się czujemy?

Postaw na funkcjonalne wykończenie

Jeszcze kilka lub kilkanaście lat temu w każdej kuchni na podłodze znajdowały się płytki – nierzadko zimne i nieprzyjemne w dotyku. Dzisiaj branża wykończeniowa oferuje wiele różnych opcji – między innymi coraz popularniejsze panele kuchenne. Mogą one być zarówno drewniane, jak i laminowane. Jakie są zalety takiego rozwiązania? Panele przede wszystkim wyglądają bardzo naturalnie oraz sprawiają, że całe pomieszczenie wydaje się ciepłe i przyjemne. Doskonale tłumią dźwięki, gwarantując przyjemną ciszę. Ich powierzchnia jest miła w dotyku – nawet w kontakcie z bosą stopą. Jest to szczególnie istotne w chłodne, zimowe poranki lub wieczory. Panele nie tylko doskonale przewodzą ciepło, ale są też łatwe w montażu i utrzymaniu czystości. Wiele osób może jednak zastanawiać się, czy to dobre rozwiązanie do kuchni, w której panują dosyć trudne warunki? Nowoczesne propozycje są bardzo wytrzymałe i odporne na wilgoć. Zachowują swój kształt bez względu na wysoką temperaturę czy parę wodną. Dzięki temu prezentują się schludnie nawet po długim czasie użytkowania.

Jak urządzić przytulną kuchnię?

Aby kuchnia była przytulna, warto zadbać nie tylko o ciepłe wykończenie pomieszczenia, ale też starannie dobrane dodatki. Dużą rolę mogą odegrać ścienne dekoracje. Można wyposażyć pomieszczenie w haczyki, na których zawiesimy kubki i filiżanki oraz ozdoby takie jak młynki do kawy, moździerze czy unikalne klepsydry. Dobrym rozwiązaniem są też różnego rodzaju obrazki oraz grafiki – zarówno przedstawiające sympatyczne napisy, martwą naturę, jak i motywy związane z gotowaniem. Uroku kuchni mogą dodać przyjemne w dotyku materiały – zasłony, obrusy, poduszki. Sprawiają one, że pomieszczenie wydaje się zaciszne, spokojne oraz kameralne. Najlepiej postawić na subtelne wzory – na przykład motywy kwiatowe, pastelowe odcienie oraz falbanki i wstążki. Zamiast sztucznych materiałów lepiej wybierać len, bawełnę oraz płótno. Na harmonijną stylizację mają wpływ także takie detale jak frezy ma meblach, baterie zlewozmywakowe czy podpórki pod półki. Za ich pomocą można podkreślić charakter pomieszczenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here