Jak wyposażyć kuchnię?

Salon to najbardziej reprezentacyjna część każdego domu, a jednocześnie miejsce, gdzie domownicy mogą spędzać czas w miłej atmosferze, poświęcając się czytaniu książki, oglądaniu telewizji, czy też na rozmowie. Dlatego niezwykle ważne jest to, żeby ta część domu umeblowana była niekoniecznie bogato i wystawnie, ale na pewno z klasą.

Meble w salonie – ogólne zasady

Meble do salonu powinny przede wszystkim pasować do siebie nawzajem, ale też być odpowiednio dobrane do charakteru i stylu pomieszczenia. Jeśli salon utrzymany jest w stylu tradycyjnym, to krzykliwe fotele w stylu pop-art nie będą do niego w żaden sposób pasowały. Jeśli umeblowany będzie minimalistycznie – nie znajdzie się w tej wizualnej przestrzeni miejsce na stolik art deco. To oczywiście dość duże uproszczenie – umiejętnie manipulując i łącząc ze sobą różne style, można czasami osiągnąć wspaniałe efekty. Niektórzy też celowo dobierają meble przeznaczone do salonu w ten sposób, by finalny efekt był jak najbardziej eklektyczny – połączenie secesyjnej komody z peerelowskim “jeleniem na rykowisku” też znajduje swoich wyznawców.

Fotele do salonu

Salon to przestrzeń w domu, służąca do spędzania w niej czasu w ciągu dnia na różnego rodzaju czynnościach, głównie związanych z relaksem, albo potrzebami towarzyskimi. Bardzo istotne jest więc zapewnienie w nim odpowiednich miejsc do siedzenia. Świetnie do tego celu nadają się różnego rodzaju fotele. Na rynku meblarskim obecny jest bardzo szeroki wybór foteli, więc każdy powinien znaleźć coś idealnego do swojego domu. Ciekawym rozwiązaniem, choć nadającym się raczej do nowocześni urządzonych salonów, są różnego rodzaju wypełnione miękkim materiałem kule i worki, które świetnie sprawdzają się jako dodatkowe, albo nawet jedyne miejsca do siedzenia. Zagłębienie się w tego rodzaju kuli, z książką w ręku to dla wielu najlepszy sposób na spędzenie popołudnia. Niezależnie od tego czy decydujemy się na klasyczne fotele, czy też innego rodzaju rozwiązanie – miejsc do siedzenia w salonie powinno być przynajmniej tyle ilu domowników, tak, by czas można było w nim spędzać zarówno indywidualnie, jak i w gronie rodziny, czy przyjaciół.

Czy w salonie potrzebna jest sofa?

Osoby urządzające salon coraz częściej zadają sobie pytanie o to,czy w salonie do czegokolwiek potrzebna jest duża sofa. Coraz częściej również rezygnuje się z umieszczania jej w tej części domu. Odpowiedź na te pytanie jest zależy od kilku rzeczy. Najprościej można powiedzieć, że sofa będzie potrzebna, jeśli odpowiada to specyficznym potrzebom użytkowników. Z jednej strony to duży mebel, który w klasycznie umeblowanych salonach, nieraz zupełnie dominuje nad resztą. Z drugiej strony, zapewnia kilka miejsc do siedzenia, a w razie potrzeby może tez służyć do drzemki, czy jako dodatkowe miejsce noclegowe. Na pewno, odpowiednio dobrana sofa sprawdzi się świetnie w niewielkich salonach, gdzie brak wystarczającej przestrzeni wymusza stosowanie jak najbardziej kompaktowych rozwiązań. Z drugiej strony, nawet w najbardziej przestronnych salonach, dobrze zaprojektowana i estetyczna sofa może stać się centralnym punktem, ozdobą i wielkim, estetycznym atutem przestrzeni.

Inne meble przydatne w salonie

To, jakie inne meble znaleźć mogą jeszcze swoje miejsce w salonie, zależy od potrzeb domowników. Jeśli salon jest miejscem, w którym ustawiony jest telewizor, niezbędna będzie pod niego szafka,która dodatkowo może zapewnić przestrzeń na innego rodzaju elektronikę, taką jak głośniki czy konsole do gier wideo. Coraz popularniejsze są telewizory wiszące na ścianie – w takim przypadku niska szafka zapewnia świetne uzupełnienie dużej płaszczyzny ekranu i miejsce na dodatkowe akcesoria. Jeśli domownicy znajdują upodobanie w czytaniu książek, w salonie nie powinno zabraknąć odpowiedniej biblioteczki,która może pomieścić podręczne zbiory. Przydadzą się dodatkowo estetyczne stojaki na gazety – ciekawy i praktyczny dodatek do biblioteczki. W salonie nie powinno również zabraknąć odpowiednio dobranego – zarówno pod względem kształtu, jak i rozmiaru – stolika, przy którym może się zgromadzić w razie potrzeby kilka osób.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here