Wiklinowe meble najlepsze!

Urządzając swoje pierwsze gniazdko czasami jesteśmy zmuszeni zrezygnować z wielu rzeczy. Większość pieniędzy poszła na zakup mieszkania, a reszta nie starczy na na wszystkie nasze zachcianki. Możemy rozplanować, który pokój będziemy urządzać, a który zostawiamy w takim staniem, w jakim się obecnie znajduje. Na pewno najważniejsza jest kuchnia – to serce domu. Służy nam do przygotowania posiłków, zjedzenia ich w spokoju oraz do zaparzenia popołudniowej kawy. Przez pewien czas można żywić się na mieście, ale nie jest to dobre rozwiązanie dla naszego budżetu, a chodzi nam przecież o to, aby zaoszczędzić pieniądze na remont i wyposażenie mieszkania. W pierwszej kolejności zróbmy więc kuchnię. Jeśli kupiliśmy mieszkanie w stanie deweloperskim to nie ma większego kłopotu. Meble możemy zakupić na wymiar od stolarza, albo zabrać na kredyt z korzystnym oprocentowaniem w jednej z sieciówek meblowych. Meble na wymiar to koszt około dziesięciu tysięcy – o ile nie marzymy o meblach drewnianych, wtedy musimy pomnożyć kwotę razy dwa. Wszystko zależy od metrażu, który mamy do zagospodarowania. Do tego dochodzi zakup sprzętów AGD. Potrzebujemy na pewno lodówki oraz kuchenki gazowej lub elektrycznej – wszystko zależy od tego, jakie mamy podłączone media. Dodatkowo zaopatrujemy się w okap. Na ścianę zazwyczaj daje się płytki, jeśli nie brakuje nam cierpliwości to możemy przykleić płytki samodzielnie. Wymaga to naszej rzetelności oraz dokładności, pamiętajmy, że zaoszczędzimy na wypłacie dla fachowca, ale niekoniecznie będziemy zadowoleni z efektu. Koszt płytek zależy głównie od ich gatunku oraz od firmy, która je wyprodukuje. Zazwyczaj płacimy koło stu złotych za metr kwadratowy, płytki dekoracyjne wysokiej jakości znajdziemy też poniżej tej ceny. Kuchnia jest gotowa wiec możemy zająć się drugim najważniejszym pomieszczeniem w domu. Niektórzy wręcz uważają, że jest ono najważniejsze – chodzi o łazienkę. Łazienka do głównie WC oraz prysznic lub wanna oraz umywalka i lustro. Łazienka jest najdroższym pomieszczeniem, ponieważ wykłada się ją płytkami w zasadzie w całości. Zazwyczaj koszt płytek łazienkowych jest bardzo podobny do kosztu płytek kuchennych. Chyba, że marzy nam się kamienna mozaika, wtedy zapłacimy bardzo dużo za wykafelkowanie łazienki. Tutaj nie poleca się samodzielnej pracy, lepiej zapłacić więcej i mieć pewność, że łazienka zostanie wykończona bardzo estetycznie i zgodnie z naszymi założeniami. Projekt łazienki wykonamy bezpłatnie w niektórych sklepach z płytkami – warunkiem jest jednak zakup płytek w tej placówce.
Następnie (w zależności ile pomieszczeń ma nasze mieszkanie) wykańczamy sypialnię. Sen jest niezbędnym elementem naszego życia, miejsce, w którym będziemy sypiać powinno być jasne i uporządkowane. Unikamy intensywnego światła oraz zbyt ekstrawaganckich kolorów, sypialnia może być biała, beżowa oraz niebieska. Ten ostatni kolor bardzo uspokaja i ułatwia zasypianie. Meble do sypialni powinny być również kolorystycznie neutralne. Zazwyczaj sprawdzają się biele oraz szarości. Te kolory można łatwo zestawiać z innymi barwami. W sypialni unikamy też nadmiernej ilości przedmiotów, wystarczy nam pojemna szafa oraz komoda, w której możemy trzymać naszą bieliznę oraz podkoszulki. Źródłem światła w sypialni może być duża lampa sufitowa oraz małe lampki przy łóżku. Ważne są zwłaszcza, kiedy lubimy przed snem zatopić się w dobrej lekturze. Dodatkowo możemy zamontować lustro, jeśli nasza szafa nie ma tafli szkła na drzwiach. Obrazki, które powiesimy w sypialni powinny być neutralne, nie powodować emocji albo kojarzyć się wyjątkowo dobrze. Polecane są widoki górskie albo ryciny botaniczne.
Najmniej ważnym pomieszczeniem jest salon. Możemy spokojnie wykończyć go dopiero, kiedy będziemy mieć przypływ gotówki. Taki zastrzyk sprawi, że kupimy kanapę oraz stolik kawowy. Więcej mebli nam nie potrzeba, może jedynie szafka pod telewizor. Taką szafkę możemy wykonać też sami, nawet z palet Euro. Meble takie są bardzo modne i pasują praktycznie do każdego wnętrza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here