kościół

Praca organisty jest to zajęcie dla osób, które są uzdolnione muzycznie. Takie osoby musi ciągnąć do gry na organach kościelnych. Oraz mocarnym i wymagającej spore ilości wiedzy i sprawy instrumencie. Musimy być osobami obdarzony mi talentem oraz powołaniem do gry. Musimy mieć świadomość dotyczącą specyfiki muzyki, którą będziemy wykonywać. Będzie to muzyka o charakterze sakralnym, oświetlająca nabożeństwa oraz uroczystości religijne. Przy tym będziemy musieli spełniać wymogi dotyczące formy jej wykonywania. Intonowanie chorałów, średniowiecznych łacińskich pieśni czy psalmów wymaga pewnego rodzaju rytuału oraz charakteru. Co musisz wiedzieć, będąc organistą? Jakie wykształcenie zawodowe musisz mieć na takim stanowisku? 

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/jak-zostac-organista-pracuj-jako-organista/

Czy będąc organistą musisz być osobą wierzącą?

Nie jest to żadna reguła. Będę z organistą oczywiście nie posiadasz obowiązku bycia osobą wierzącą. Niemniej jednak podejście proboszczów z poszczególnych kościołów może być różne. Niektórzy jednak nie będą zwracali uwagę na twoją religijność, a będą rozliczać Ciebie jedynie z wykonywanych obowiązków. Podobnie jak w przypadku katechetów – w związku wyznaniowym nie będzie w smak, jeżeli żyjesz w sposób rażąco sprzecznej z wartościami głoszonymi przez kościół. Zaangażowanie religijne, miłość do muzyki sakralnej jej liturgii są bardzo wskazane w takim zawodzie. 

Jakie wykształcenie zawodowe powinien mieć organista?

Do nauki pracy organisty wystarczy nam jedynie ukończenie odpowiedniego stadium organistowskiego organizują je bardzo często diecezje katolickie. Nauka w takim stadium trwa około 4 lata. Jeżeli jesteś zupełnym laikiem, jeżeli chodzi o grę na organach, to czeka Cię dodatkowy rok wstępny. Podczas zajęć będziesz po prostu uczyć się gry na organach. Poznasz ich budowę, specyfikę oraz zasadę nakładania dźwięków. Dodatkowo czekać czy będą zajęcia z zasad muzyki, kształcenia słuchu, harmonii, liturgiki oraz chorału gregoriańskiego. Nauka jest zakończona otrzymaniem dyplomu, który daje nam uprawnienia do wykonywania zawodu organisty.

Zobacz też: http://www.homeinspiration.pl/gdzie-szukac-pracy-jako-barman/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here