Dlaczego warto wybrać rolety dzień i noc wykonane na wymiar

Czy zastanawiałeś się kiedyś, w jaki sposób dopasować rolety do swojego okna? Które z nich będą najlepsze i pozwolą ci zachować najlepszą kontrolę nad ilością światła, które dopływa do środka twojego pomieszczenia? Jeśli tak, mamy dla ciebie istotną podpowiedź: zdecyduj się na nowoczesne rolety dzień i noc na wymiar.

Dlaczego właśnie rolety na wymiar będą najlepsze dla ciebie?

Odpowiedź na to pytanie jest prosta i oczywista. Korzystając z rolet na wymiar, będziesz mógł spokojnie umieścić je na oknie, nie obawiając się o zbędne centymetry, które zostaną z boku, źle dopasowane prowadnice albo nieodpowiednią kasetę, która nie wylądowała idealnie na środku.

Dopasowane na wymiar rolety to najlepsze rozwiązanie dla wszystkich, którzy mają nietypowe okna, na przykład o niestandardowej szerokości lub wysokości. Dzięki wymierzeniu ich i dopasowaniu w sposób indywidualny rolety nie będziesz musiał obawiać się, że sposób budowy twojego domu uniemożliwi ci wygodne korzystanie z tego rozwiązania.

Rolety dzień i noc. Czym się charakteryzują?

Rolety dzień i noc to jeden z kilku rodzajów rolet, jakie możemy znaleźć na rynku. Bardzo charakterystyczne wykonanie, które je cechuje, przedstawić można jako naprzemiennie ułożone paski z nieprzezroczystej oraz półprzezroczystej tkaniny. W ten sposób powstają paski, które można ustawiać względem siebie naprzemiennie.

Nowoczesne rolety dzień noc na wymiar pozwalają dzięki swojej konstrukcji na bardzo swobodne regulowanie dopływu światła. Możemy ustawić paski tak, aby nakładały się na siebie przezroczyste z przezroczystymi, dzięki czemu na całej wysokości szyby możemy wpuszczać odrobinę światła do pomieszczenia. Możemy też ustawić je odwrotnie, czyli nakładać przezroczyste na nieprzezroczyste paski, co pozwoli całkowicie zasłonić szybę na całej długości. To rozwiązanie sprawia, że znacznie mniej światła wpada do pomieszczenia – a przy grubych i ciemnych roletach praktycznie go tam nie ma.

Rolety, które izolują od otoczenia tak, jak chcemy

Większość z nas nie przepada za całkowitym zasłonięciem okna i chce, abyśmy chociaż odrobinę światła wpadało do środka. Nie oznacza to jednak, że sprawia nam przyjemność, gdy sąsiedzi albo przechodnie zaglądają do środka. Jeśli więc pragniemy uniknąć tych nieprzyjemnych chwil, rolety dzień i noc sprawdzą się doskonale.

Z ich pomocą możemy ustawić paski tak, aby do pomieszczenia dostawała się minimalna ilość światła, a jednocześnie, aby nikt z sąsiadów i przechodniów nie był w stanie nas podglądać. Wąskie szczelinki wystarczają dla słońca, ale nikt na pewno nie będzie specjalnie przykładał nosa do szyby od zewnątrz, aby rzucić okiem do pokoju, gdy tego nie chcemy. To doskonała alternatywa dla wszystkich, którzy mieszkają w ruchliwych miejscach, na parterach i w nowych, bardzo ciasno zbudowanych blokach.

Wystrój pokoju

Ostatni kwestia, na którą chcemy zwrócić uwagę, to ciekawy wystrój pokoju, w którym znajdują się rolety dzień i noc. Okna prezentują się z nimi bardzo atrakcyjnie i dekoracyjnie. Mogą nawet przyciągać spojrzenie, jeśli dobierzemy intrygujący kolor rolet, jak choćby czerwony. To świetna okazja, by pobawić się aranżacją!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here