4 praktyczne triki aranżacyjne

0
45905

Twój dom lub mieszkanie mogą prezentować się nowocześnie i stylowo, jeżeli skorzystasz z kilku sprawdzonych trików aranżacyjnych. Dzięki nim pokażesz swój gust, zachwycisz oryginalnością, a do tego będziesz cieszyć się funkcjonalnością. Wtedy korzystanie z salonu, sypialni czy kuchni stanie się jeszcze przyjemniejsze!

4 zachwycające triki aranżacyjne

Zacznij od okien

Czy wiesz, że to właśnie okna wpływają na pierwsze wrażenie, jakie budzi Twój dom? Dlatego pierwszy trik aranżacyjny dotyczy zewnętrznej strony budynku. W końcu ten element też zasługuje na Twoją uwagę. Właśnie z tego powodu warto zamontować markizy, rolety lub żaluzje zewnętrzne od Warema. Tak naprawdę pierwsza opcja najbardziej przyciągnie spojrzenia. W końcu na pewno doskonale znasz żaluzje z czasów młodości. Jednak obecnie dostępne modele wyróżniają się nowoczesnym wyglądem – tym bardziej, gdy zdecydujesz się na tak modne szare odcienie. Poza tym są bardzo intuicyjne w obsłudze, a przy tym tworzą ciekawy klimat we wnętrzach. Gdy wpadają przez nie promienie słoneczne, to tworzą prawdziwy kalejdoskop cieni, co dodatkowo ożywia pomieszczenie.

Postaw na neutralne tło

Lubisz bawić się kolorami i wzorami? Zatem zdecyduj się na neutralne tło, które ułatwi Ci dodawanie różnych barw oraz ciekawych ozdób. Dzięki temu pomieszczenie nie będzie Ci się wydawało nudne lub zwyczajne, a zarazem nie będziesz mieć problemów z ożywieniem wnętrza. Po prostu w przypadku jasnych ścian – białych czy szarych – dużo trudniej o przesadę. W ten sposób możesz dać ponieść się kreatywności, a zarazem zyskujesz pewność, że nie popełnisz błędu, co zniweczyłoby Twoje starania.

Lustra to najlepsi sprzymierzeńcy

Ciasne lub ciemne pomieszczenia to żaden problem! Wystarczy, że skorzystasz z najlepszych sprzymierzeńców każdego architekta wnętrz, czyli z luster. To właśnie one optycznie powiększają wnętrza, wprowadzają do nich światło, nadają głębi i podkreślają charakter aranżacji. Dlatego nie bój się z nich korzystać i powieś je po przeciwnej stronie okna lub w przedpokoju. Doskonale sprawdzą się nie tylko duże lustra, ale też te naprawdę małe oraz modele w odważnych kolorowych ramach.

Tkaniny kreują charakter

W trakcie urządzania wnętrz zawsze dbaj o wybór odpowiednich tkanin. W końcu to właśnie one najskuteczniej podkreślają charakter aranżacji. Najlepiej ogranicz się do maksymalnie 2-3 kolorów i jednego wzoru. Dzięki temu zachowasz spójność, a zarazem dużo łatwiej będzie Ci zgrać ze sobą poszczególne barwy. Dla zwiększenia efektu powtarzaj te kolory na poduszkach ozdobnych, zasłonach, tapecie, obrusie, obrazach i bibelotach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here