Jak dobrze wybrać porcelanę

Zastawa stołowa to coś, co powinna posiadać na wyposażeniu każda rodzina. Nie od dziś wiadomo, że w roli serwisu najlepiej sprawdza się porcelana. Zapoznaj się z naszym artykułem i dowiedz się, na co zwracać uwagę podczas jej zakupu!

Najlepsza porcelana, z której będziesz korzystać latami

Pomimo tego, że czas idzie do przodu, to porcelanowa zastawa stołowa wciąż pozostaje niedoścignionym wyznacznikiem jakości i nic a nic nie traci na popularności. Nie ma w tym nic dziwnego! W porównaniu do innych materiałów, z których wykonuje się naczynia, porcelana jest po prostu bezkonkurencyjna.

Jakie są jej cechy? Wbrew stereotypom, najlepszej porcelanie daleko jest do kruchości. Trudno ją zarysować, dzięki czemu nawet intensywnie użytkowana wciąż zachwyca wyglądem.

Dodatkowo porcelana jest łatwa do czyszczenia. Jeżeli wybrany przez Ciebie serwis jest pozbawiony ręcznie malowanych zdobień, to możesz myć go nawet w zmywarce automatycznej. Nie musisz martwić się też o brudzące jedzenie, gdyż przebarwienia na powierzchni najlepszej porcelany pojawiają się niezwykle rzadko.

Jaką porcelanę wybrać? Nowoczesny design czy klasyka?

Porcelana sama w sobie jest już najszlachetniejszą opcją, jaką możesz wybrać pod względem materiałowym. Dlatego reszta kryteriów zakupowych powinna dotyczyć przede wszystkim jej wyglądu. Wbrew powszechnej opinii, dzisiejsza porcelana to nie tylko klasyczna, biała zastawa, ale także nowoczesne formy.

To, co postanowisz wybrać, zależy już tylko od Twojego gustu. Wymieniona wcześniej biała zastawa jest ponadczasowa. Nadaje się zarówno do codziennych obiadów, jak i uroczystych okazji i przyjęć w gronie rodziny oraz znajomych. Jeżeli chcesz ją sobie nieco urozmaicić, w sklepach z porcelaną nie brakuje opcji z ręcznie malowanymi ozdobami.

Fani minimalizmu i bardziej designerskich rozwiązań również nie powinni skreślać porcelany. Ten materiał wykorzystywany jest w bardzo różnorodny sposób, dlatego nie brakuje modeli pasujących do nowoczesnych wnętrz oraz stołów. Przekonaj się sama i sprawdź różne opcje na stronie sklepu z porcelaną Gustomania!

Elementy zastawy stołowej, czyli to, co koniecznie musisz mieć!

Do zastawy zaliczamy wszystkie te naczynia oraz sztućce, których używa się do spożywania, a także podawania posiłków. Często można zauważyć w różnorakich ofertach sklepowych, że poszczególny elementy składowe zastawy stołowej mogą się od siebie różnić.

Dobrym wyborem na początek są zestawy obiadowe na 6 osób. Zapewniają dostateczną liczbę elementów zastawy stołowej na codzienne, rodzinne posiłki, a także mały zapas na wypadek przybycia gości.

Co powinno znaleźć się w takim serwisie? Podstawą są oczywiście różnego rodzaju talerze. Do najczęściej spotykanych opcji należą zestawy 18-elementowe. Zawierają głębokie talerze do zupy, płaskie do dań głównych oraz mniejsze talerzyki deserowe.

Przy większym budżecie warto zaopatrzyć się w serwis posiadający w komplecie także wazę oraz sosjerki. Powyższe naczynia do pary z pasującymi doń talerzami będą prawdziwą ozdobą stołu!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here