Jak powiesić zdjęcia na ścianie

Ozdabianie ścian za pomocą zdjęć to doskonały sposób na to, by wnętrze zyskało przytulnego charakteru. Fotografie z osobistej kolekcji są pomysłową alternatywą dla gotowych grafik, które często pojawiają się w salonie czy biurze. Chcesz wyeksponować swoje wspomnienia na jednej ze ścian? Oto kilka podpowiedzi na to, jak ułożyć zdjęcia na ścianie.

Wyróżnij (bez)cenne kadry zamiast sklepowych dekoracji

Gołe ściany mieszkania rażą pustką, która aż krzyczy, by zapełnić ją ozdobami. Wybierasz się zatem do sklepu w poszukiwaniu rzeczy, które możesz zawiesić na ścianie. A może lepiej byłoby postawić na wyraźny, osobisty akcent, który przywołuje piękne wspomnienia?

Zdjęcia w ramkach to oryginalny sposób na estetyczną kompozycję. Nadają wnętrzu charakteru, są też pretekstem do refleksji i rozmów. O wiele lepiej wypełnią powierzchnię ściany niż powtarzalna dekoracja ze sklepu. Jeśli cenisz sobie oryginalność, galeria ścienna jest tym, czego nie może zabraknąć w Twoim domowym wnętrzu.

Jakie odbitki zdjęć wykorzystać w swoim projekcie?

Przede wszystkim zastanów się, czy kompozycję będą tworzyć losowo wybrane zdjęcia, czy może będzie to spójna historia pełna cennych wspomnień. Upewnij się, że wybrane fotografie są wyraziste i dobrze wykadrowane. Zainwestuj w dobrej jakości odbitki w różnych rozmiarach i dopasuj je tak, by wspólnie tworzyły ciekawy układ.

Wywoływanie zdjęć online to usługa, z którą zaoszczędzisz mnóstwo czasu oraz pieniędzy. W pobliskim punkcie fotograficznym nie zawsze masz możliwość otrzymania zdjęć w konkretnym rozmiarze, a ich jakość może pozostawiać wiele do życzenia. Zajrzyj na www.uwolnijkolory.pl/ i wywołaj zdjęcia w jednym z kilkunastu rozmiarów. Uwolnij Kolory to marka o ugruntowanej pozycji na rynku, której oferta niezmiennie zachwyca kolejnych klientów. Odpuść drukowanie zdjęć w domowym zaciszu i wywołaj odbitki w jakości premium.

Tradycyjny sposób wieszania fotografii

To zaskakujące, że wieszanie zdjęć w standardowy sposób nadal ma tylu zwolenników. Młotek lub wiertarka potrafią narobić sporo hałasu, nie wspominając o kurzu, który wraz z pyłem osiada na wszystkim meblach. A jeśli przyjdzie chęć na zmiany, po zdjęciu fotografii okazuje się, że czeka Cię jeszcze łatanie dziur. Nie tędy droga!

Jak powiesić zdjęcia w ramkach na ścianie?

Istnieje mnóstwo sposobów na to, by w nieinwazyjny sposób zamontować na ścianie kolekcję ulubionych zdjęć. Wieszanie bez wiercenia odbywa się o wiele szybciej i z lepszym rezultatem. Co masz do wyboru:

  • mocowanie na taśmy – dwustronne rzepy, taśmy i przylepce to sprawdzony sposób na stworzenie błyskawicznej kompozycji ze zdjęć. Wystarczy dociąć taśmę na szerokość ramki z tyłu i mocno docisnąć do ściany gotowy produkt. Takie taśmy są bardzo wytrzymałe i swobodnie udźwigną ramę o wadze nawet do 5-6 kilogramów,
  • mocowanie na magnes – to propozycja dla osób, które mają w domu ścianę pomalowaną farbą magnetyczną. Podklej ramy małymi magnesami, a następnie umieść w dowolnym miejscu na powierzchni ściany. Największą zaletą takiego rozwiązania jest możliwość wielokrotnej zmiany układu zdjęć bez jakichkolwiek ubytków w ścianach.
  • mocowanie na metalowej kratce – ten niepozorny przedmiot to hit industrialnych wnętrz. Jeśli chcesz ocieplić surową aranżację, zamontuj na ścianie kratkę pomalowaną na czarno, a następnie przyczep do niej zdjęcia za pomocą klipsów lub klamerek. Zyskasz oryginalną kompozycję, która świetnie wpasuje się w styl wnętrza.

Pomysły na rozmieszczenie zdjęć

Układ galerii ściennej zależy od wielu rzeczy. Czasem jej kształt determinuje ograniczona przestrzeń, innym razem zaś chcesz uzyskać konkretny efekt (np. powiększyć wizualnie wnętrze). Warto wiedzieć, że bez względu na wybrany układ, należy umieszczać zdjęcia na wysokości wzroku, co oznacza, że musisz zachować wysokość co najmniej 1-1,5 metra od podłogi.

Jak rozmieścić zdjęcia na ścianie? Symetrycznie, kaskadowo, w kształcie kwadratu, w dwóch lub trzech rzędach. Możliwości są nieskończone i w zasadzie nie ma tu ograniczeń, o ile całość nie przytłacza wystroju wnętrza i tworzy spójną kompozycję z pozostałymi elementami aranżacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here