Jak przechowywać środki czystości?

Kupując rozmaite produkty do domu, zazwyczaj mamy zaplanowane, gdzie ulokujemy opakowania. Nie zawsze jednak mamy pewną świadomość, że jeśli kupimy czegoś więcej, może pojawić się pewien problem w kwestii przechowywania. Co w takich sytuacjach robić? Jeśli jest to sucha żywność lub produkty w słoikach, to praktycznie nie ma problemu, ponieważ mogą być one magazynowane niemal wszędzie. Jeżeli jednak chodzi o takie specyfiki, jak chemia domowa, może w pewnym momencie pojawić się problem.

W domu mieszkają same dorosłe osoby? Świetnie, więc raczej wszyscy są świadomi, do czego służy chemia domowa. Gorzej, jeżeli wśród lokatorów są dzieci lub zwierzęta. W takich momentach koniecznie należy dokładnie schować wszystkie preparaty, by były one poza zasięgiem maluchów lub czworonogów. Gdzie jest najlepsze miejsce? Spróbujemy przedstawić kilka propozycji. Mamy nadzieję, że pomogą one w wyborze.

Górne szafki zamykane na klucz

Zakładając, że chemia domowa zawsze musi być pod ręką, doskonałym miejscem są górne szafki. Oczywiście dzieci w pewnym wieku są w stanie wejść na krzesło lub stół, dzięki czemu po prostu dosięgną produktów, do których nie powinny mieć dostępu. Najlepszym rozwiązaniem jest w takich sytuacjach zamontowanie prostego zamka i wykorzystanie klucza. Wtedy na pewno szkraby nie dostaną się tam, gdzie nie powinny. Oczywiście przypominamy, że chemia domowa nie powinna znajdować się obok żywności. Kuchnia więc nie jest najlepszym miejscem. Dużo lepiej sprawdzi się niewielki składzik lub po prostu łazienka.

Piwnica lub garaż

Posiadasz garaż? W takim razie jest to potencjalne miejsce. Piwnica również się sprawdzi, ale w obydwu przypadkach musi zostać zachowana pewna zależność. Obydwa pomieszczenia muszą być suche. Wilgoć bardzo negatywnie wpływa na preparaty – zwłaszcza jeżeli zostały one otworzone i użyte. Jeśli są szczelnie i hermetycznie zapakowane, nie trzeba się niczego obawiać.

Jakie powinny panować warunki?

Wspominaliśmy już o tym, że najgorszym wyborem na przechowanie produktów czyszczących, do których zalicza się chemia domowa, są pomieszczenia wilgotne. Ale to oczywiście nie wszystko. Środki koniecznie trzeba odizolować także od promieni słonecznych i wysokiej temperatury. Jak widać, kotłownia może być dobrym miejscem, lecz jeśli piec daje zbyt dużo ciepła, może spowodować bardzo duży problem, gdyż wiele preparatów jest łatwopalnych. Lepiej więc nie ryzykować. Chociaż znalezienie idealnego miejsca teoretycznie wygląda na trudne, na pewno znajdziecie w swoim domu idealny kąt.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here