Jak wybrać mieszkanie od dewelopera?

0
1475

Zaczynając dorosłe życie, zakładając rodzinę w pewnym momencie naszego życia zaczynamy marzyć o własnym mieszkaniu. Jak wybrać najlepsze mieszkanie spośród wielu ofert? Jest to jedna z najważniejszych i najtrudniejszych decyzji jakie musimy podjąć. W końcu mieszkanie to wydatek na wiele lat, a często też na całe życie. Dobrym wyjściem jest kupno mieszkania od dewelopera. Zaufanego, solidnego i mającego dobre opinie. Czym się kierować wybierając mieszkanie od dewelopera?

LOKALIZACJA

Najważniejsza dla nas powinna być lokalizacja naszego nowego mieszkania. Jeśli zależy nam na spokoju i bliskości natury, najlepiej wybrać miejsce oddalone od centrum lub poza miastem. Jednak kiedy chcemy żyć miastowym życiem, dobrym rozwiązaniem będzie lokal najbliżej centrum miasta. Posiadając samochód, ważne będzie też dla nas dobre miejsce parkingowe czy podziemny garaż. Rodzicom z małymi dziećmi najbardziej zależeć będzie na bliskości żłobka, przedszkola czy szkoły.

CENA ZA METR KWADRATOWY

To na pewno jeden z najważniejszych aspektów, gdy kupujemy nowe mieszkanie. Warto porównywać ceny za metr kwadratowy, sprawdzać deweloperów i znaleźć najatrakcyjniejszą z ofert. Często nie mamy wpływu na cenę, ponieważ kształtuje ją lokalizacja danego budynku czy fakt, że nie są to lokale z rynku wtórnego, lecz nowe mieszkania. Nigdy nie zapominajmy, że zawsze mamy prawo do negocjacji, lecz nie możemy przesadzić.

PRZESTRZEŃ I ARCHITEKTURA WNĘTRZA

Im większy metraż, tym większa przestrzeń, którą możemy dowolnie wykorzystywać według naszych potrzeb. Ważne jest też, by sprawdzić rozmieszczenia poszczególnych pokoi w mieszkaniu i odpowiednie dopasowanie ich przeznaczenia. Warto postawić na mieszkanie jasne, słoneczne i z dużymi przestronnymi pokojami. Zapewni nam to lepsze samopoczucie i więcej energii. Tym na co powinnyśmy zwrócić szczególną uwagę jest widok z okna. Najlepiej żeby cieszył nasze oko, ponieważ codziennie przez wiele lat i pór roku będziemy go oglądać.

OPINIE O DEWELOPERZE

Kupując mieszkanie od dewelopera musimy koniecznie pamiętać o tym, by sprawdzić opinie innych klientów. Opinia zadowolonych klientów pozwoli nam wybrać najbardziej solidnego i godnego zaufania dewelopera. Dobrym przykładem jest https://www.polnord.pl. Firma może pochwalić się naprawdę dużą ilością zadowolonych klientów. Wielu z nich poleca firmę swojej rodzinie czy też przyjaciołom, ci na pewno jest oznaką zaufania. Szczęśliwi klienci to dla nas znak, że firma jest godna by powierzyć jej pieniądze na nasze mieszkanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here