Jak zapakować ręczniki na prezent?

0
170

Ręczniki na prezent? Oczywiście! Ten rodzaj tekstyliów łazienkowych to pomysł na uniwersalny i praktyczny upominek. Jeśli chcesz dodać mu dozy oryginalności, zadbaj o jego nietypową oprawę. Sprawdź, jak zapakować ręczniki na prezent ślubny, świąteczny lub urodzinowy.

Ręczniki na prezent – uniwersalny i praktyczny podarunek

Choć ręczniki wielu kojarzą się ze sztampowym upominkiem, nie brakuje również zwolenników tego rodzaju prezentów. Są praktyczne, potrzebne w każdym domu i właściwie nigdy nie jest ich za dużo. Co więcej, ręczniki na prezent możesz podarować zarówno młodej parze z okazji ślubu, współpracownikom na święta, jak i koleżance czy krewnej na urodziny. Pamiętaj jednak, by dobrać ich rodzaj do potrzeb danej osoby. Przykłady? Nowożeńcom przyda się zestaw ręczników, włosomaniaczce bawełniany turban, a duży plażowy model to pomysł na prezent dla miłośnika kąpieli słonecznych.

Jak zapakować ręczniki na prezent? Kilka inspiracji

Kupując ręczniki na prezent, wybierz tekstylia od renomowanego producenta, które na długo pozostaną miękkie i nie stracą swojego pierwotnego wyglądu. Takie produkty znajdziesz na stronie internetowej: https://familyrollo.pl/ogrod-i-taras/reczniki/reczniki-na-prezentA jeśli chcesz, by Twój upominek był wyjątkowy, zapakuj go w nietuzinkowy sposób, korzystając z naszych pomysłów.

Nietypowy tort, czyli jak zapakować ręczniki na prezent ślubny?

Jednym ze sposobów na oryginalnie zapakowanie ręczników jest ułożenie ich w kształt tortu.

Jak zrobić to krok po kroku?

  1. Przygotuj minimum 3 ręczniki różnej wielkości – największy z nich będzie podstawą „tortu”, a pozostałe jego kolejnymi warstwami.
  2. Zacznij od złożenia pierwszego, dużego ręcznika na pół na całej długości – a potem zwiń go w mały rulon. Pamiętaj, by zrobić to dokładnie i mocno, dzięki czemu ręcznik będzie stał prosto. Szpilkami zabezpiecz materiał, po to, by się nie rozwinął.
  3. Czas na zwinięcie kolejnego, mniejszego ręcznika – zrób to w ten sam sposób, w jaki układałeś poprzedni i przymocuj go do „podstawy tortu” szpilkami.
  4. Na koniec użyj najmniejszego ręcznika – na przykład do twarzy. Zwiń go i zabezpiecz szpilką.
  5. Tort z ręczników dodatkowo możesz udekorować – wykorzystaj do tego wstążkę, świeże lub sztuczne kwiaty albo topper z dedykacją.

Ręczniki na świąteczny prezent – pomysł na ich zapakowanie

Chcesz podarować ręczniki na prezent gwiazdkowy? Ozdób taki upominek bożonarodzeniowymi akcentami. Przykład? Możesz zapakować ręczniki do drewnianej skrzyni lub kartonu wyłożonego kolorowymi wstążkami. Do środka włóż także iglastą gałązkę, wycięte z papieru gwiazdki lub suszone plastry cytrusów. Całość zwieńcz kartką opatrzoną imieniem obdarowanej osoby.

Urodzinowy bukiet z ręczników

Kolejny pomysł na niebanalne zapakowanie ręczników na prezent to ułożenie ich w formie bukietu. By uzyskać taki efekt, użyj kilku ręczników podobnej wielkości i każdy z nich zwiń w rulon. Ich zakończenia zabezpiecz dekoracyjną szpilką, następnie ułóż tkaniny na stojąco i połącz je ze sobą przy pomocy pinezek. Tak powstałą dekorację przewiąż wstążką lub kolorowym sznurkiem i gotowe!

O czym pamiętać, pakując ręczniki na prezent?

Wiesz już, jak zapakować ręczniki na prezent, by zachwycić nowożeńców, solenizanta czy bliskich podczas świąt Bożego Narodzenia. Pamiętaj, że oprócz sposobu udekorowania takiego upominku istotna jest jakość samych tekstyliów. Dlatego zdecyduj się na trwałe i dobrze chłonące wodę modele, takie jak ręczniki bawełniane czy bambusowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here