Jaki kocyk dla dziecka wybrać?

0
1273

Wybór kocyka dla dziecka często sprawia rodzicom nie lada problem. Z jednej strony chcą, aby był on zdrowy dla malucha, a jednocześnie przyjemny w dotyku i po prostu ładny. W wielu przypadkach bardzo trudno pogodzić te wszystkie cechy. Nie jest to jednak niemożliwe. Przedstawimy dzisiaj elementy, na jakie należy zwrócić uwagę, wybierając kocyk dla dziecka. Mogą się one okazać pomocne przy podejmowaniu ostatecznej decyzji.

Kocyk na daną porę roku

Naprawdę ciężko jest znaleźć kocyk dla dziecka, który będzie się sprawdzał doskonale w każdych warunkach. Dlatego dokonując tego zakupu, warto zastanowić się na jaką porę roku ma służyć naszemu dziecku. Zimą lepiej sprawdzą się grubsze kocyki. Latem, jeśli w ogóle będziemy używać kocyka, to powinien być on cienki, lekki i przewiewny.

Rozmiar

Kocyki dla noworodków i niemowląt występują zazwyczaj w rozmiarach 75×60 lub 75×100 cm. Mając na uwadze to, jak szybko nasze dziecko rośnie, warto jednak wybrać ten większy wariant. Oczywiście to nie jedyne rozmiary, jakie mają w swoich ofertach producenci. Zawsze jednak dobrze jest zachować pewien zapas. Kocyki w rozmiarze 120×120 czy 120×150 cm na pewno wystarczą nawet dla dziecka w wieku przedszkolnym. Oczywiście nie można przesadzać w drugą stronę, kupując dla noworodka największy z dostępnych kocyków. To może być wręcz niebezpieczne dla naszego malucha.

Rodzaj materiału

Materiał to ważne kryterium wyboru kocyka dla dziecka. Rodzice podczas zakupu powinni kierować się naturalnością danego materiału. Dlatego też tak popularne są bawełniane kocyki dziecięce. Są naturalne, nie podrażniają skóry, a dodatkowo posiadają właściwości, dzięki którym naszemu dziecku zimą będzie ciepło, a latem nie będzie narażone na przegrzanie. Kupując kocyk dla dziecka, warto sprawdzić czy materiał, z jakiego został wykonany, posiada stosowne certyfikaty. W tym przypadku bezpieczeństwo naszego dziecka powinno być kluczowe. Oprócz kocyków bawełnianych godne polecenia są również produkty wykonane z weluru, wełny i bambusa. Niemniej jednak bawełna cieszy się największą popularnością.

Kolorystyka

Odzież i akcesoria dziecięce kojarzą nam się nierozerwalnie z bogatą kolorystyką. Siłą rzeczy chcemy także, aby kocyk dla dziecka był radosny i pełen pozytywnych kolorów. Ogromne możliwości daje w tym przypadku bawełna, która doskonale nadaje się do farbowania. Raz jeszcze należy podkreślić, że kupując kocyk z certyfikatem, mamy pewność, że do jego produkcji zostały użyte m.in. bezpieczne farby i barwniki. W przypadku niemowlaków warto ograniczyć się do bardziej stonowanych kolorów. Mocne, wyraziste barwy mogą zbytnio pobudzać malucha. A przecież zależy nam na jego komforcie.

Wybierając kocyki dziecięce, warto brać pod uwagę wyżej wymienione aspekty. Trzeba pamiętać, że dobry produkt ma nie tylko ładnie wyglądać, ale także gwarantować naszemu dziecku wygodę oraz bezpieczeństwo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here