Kolory mebli a nastrój panujący w domu

Meble to nie tylko funkcjonalność. Mają one jeszcze wiele innych plusów. Oczywiście trudno sobie wyobrazić dom bez nich. Trudno jest określić ich wpływ na nasze samopoczucie, ale z pewnością coś jest na rzeczy. Samo to, że mamy funkcjonalne meble sprawia, że czujemy się dobrze, bo łatwiej nam żyć w naszym domu. Inną sprawą jest to, iż ładne i estetyczne meble cieszą nas wyglądem. Można porównać pozytywne odczucia z tego płynące do podziwiania latem widoku z wysokich gór czy do zachwycania się jakimś pięknym obrazem w muzeum. Jest to swego rodzaju przyjemność wizualna. Można by rzec nawet, iż pewnego rodzaju doświadczenie duchowe. Z pewnością piękne rzeczy nie są obojętne nam i to na różny sposób. Oczywiście na każdego będą one wpływały inaczej.

Mało kto jednak zdaje sobie sprawę z wpływu koloru mebli na nasze samopoczucie. Czy w ogóle jest to możliwe, że kolory mają wpływ na nas? Możliwe, że jest to bardzo zadziwiające, ale rzeczywiście tak jest! Odpowiednie kolory mają różny wpływ na nas. Może być zarówno pozytywny, jak i negatywny. Dlatego też warto dobierać nie tylko uważnie kolor ścian, ale także i mebli! Dzięki temu możemy sprawić, że będziemy czuli się znacznie lepiej w naszym domu, a któż by tego nie chciał? Dom ma właśnie do tego celu służyć. Ma być naszą fortecą, w której możemy czuć się przyjemnie i bezpiecznie.

Zatem jakie kolory są warte wyboru, jeśli chodzi o kupno mebli do domu? Jeśli jesteśmy ciągle zmęczeni i potrzebujemy energii, to warto będzie kupić meble pomarańczowe. Dlaczego? Ponieważ jest to kolor energii! Co więcej, nie tylko doda nam on sił do działania i sprawi, że nawet największy śpioch w końcu wstanie z łóżka, ale także przyczyni się do wzrostu naszej kreatywności. Jest to idealny kolor mebli przykładowo do naszego gabinetu w pracy. Szczególnie jeśli w naszej branży istotna jest kreatywność. Jakie kolory są jeszcze ciekawe i warte uwagi? Jeśli chcemy, aby nasze meble pomogły się nam zrelaksować i uspokoić to warto wybrać kolor zielony. Sprawi on, że łatwiej naładujemy baterie i pozbędziemy się stresu. Zielony kojarzy się z roślinnością, która ma działanie uspokajające.

Dla kogo będą szare meble? Dla osób, które potrzebują skupienia! Zresztą jest to klasyczny kolor mebli, który nie jest krzykliwy i pasuje do wielu wnętrz. Dzięki temu także wprowadza harmonię w danym miejscu, nie rozprasza i dlatego łatwiej jest się nam skupić przykładowo na wykonywanej przez nas wymagającej pracy. Jest jeszcze wiele kolorów mebli, które są warte naszej uwagi.

Brązowy kolor to kolor kojarzący się z zaufaniem i bezpieczeństwem. Jak można skorzystać z jego cech, kupując meble właśnie w takim kolorze? Dobrym miejscem będzie umieszczenie ich tam, gdzie przyjmujemy np. klientów naszej firmy. Nie ma chyba lepszego koloru mebli dla firmy, która sprzedaje ubezpieczenia na życie. Ogólnie ten kolor jest ciepły i przyjemny. Łatwo o brązowe meble, gdyż takie tworzone z drewna często mają taki kolor. Jeśli szukamy bezpiecznego koloru mebli do naszego domu czy firmy, to z pewnością brąz będzie tutaj doskonałym wyborem.

Dlaczego warto kupić białe meble? Jest wiele powodów ku temu. Z pewnością jednym z istotniejszych jest to, iż ten kolor pasuje idealnie do wielu wnętrz. Szczególnie jeśli myślimy o łazience. Dlaczego tak jest? Ponieważ biel, świadomie lub nie kojarzy się nam z czystością! Z praktycznych spraw to także na niej idealnie widać wszelkie zabrudzenia. Dlatego też mając białe meble, znacznie łatwiej jest utrzymywać je w doskonałym porządku. Białe meble pomogą nam także lepiej się skupić. Jest to kolor, który w jakimś stopniu pomaga się wyciszyć.

Czy warto kupić czarne meble? Oczywiście, że tak! Pasują one do wielu wnętrz i dlatego warto po nie sięgnąć. Czerń jest klasyczna i doskonale odnajdzie się w miejscach, gdzie raczej nie wypada szaleć z kolorami mebli. Możemy mebli w takim kolorze zarówno użyć w naszym mieszkaniu, jak i w naszej pracy. Wszystko zależy tak naprawdę od nas. Czarne meble doskonale odnajdują się w parze z białymi. Jest to zestawienie w stylu Yin-Yang, które jest bardzo interesujące.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here