Materac kieszeniowy

Pomimo ogromnej popularności nowoczesnych materiałów, takich jak pianki termoelastyczne, wciąż jednymi z najbardziej lubianych są materace nawiązujące do klasycznych rozwiązań, czyli wsparte na sprężynach. Ich nowoczesna konstrukcja zapewnia wygodę i brak odkształceń, dlatego znajdują się w czołówce wybieranych rozwiązań.

Materace kieszeniowe

Materace sprężynowe znane były już sto pięćdziesiąt lat temu, jednak zastosowane w nich rozwiązania sprawiały, że nie należały do najbardziej wygodnych. Pierwsze z nich produkowano już w 1865 roku, jednak ze względu na połączenia pomiędzy sprężynami i ich wspólną pracę, nie były idealnym podparciem.

Konstrukcję tę unowocześnił Marshall pod koniec XIX wieku, każdą ze sprężyn zamykając w oddzielnej kieszonce z materiału. Dzięki temu mogły one pracować zupełnie niezależnie od siebie. System ten szybko wzbudził zainteresowanie i rozpowszechnił się jako materac kieszeniowy.

Od tamtej pory materace kieszeniowe były systematycznie ulepszane, aż ewoluowały do współczesnej, wielowarstwowej i wygodnej formy. Ich cechą charakterystyczną nadal są sprężyny schowane w pojedynczych kieszeniach, które pracują niezależnie od siebie i nie odginają się w nieodpowiednie strony. Dzięki temu doskonale podpierają ciało i dopasowują się do jego kształtu w taki sposób, aby zapewnić maksymalny komfort i rozluźnienie.

Nowoczesne materace kieszeniowe oprócz sprężyn wykorzystują innowacyjne materiały, takie jak pianka termoelastyczna, lateks czy nawet mata kokosowa. Dzięki temu mogą występować w różnych twardościach i odznaczają się jeszcze większą wygodą niż ich poprzednicy.

Dla kogo będą najlepsze materace kieszeniowe?

Materaca kieszeniowe są polecane praktycznie dla każdego, niezależnie od jego wieku, budowy i masy ciała. Doskonale sprawdzają się w każdej odsłonie, zarówno jako materace twarde, jak i miękkie, odpowiadając tym samym na różnorodne zapotrzebowania oraz preferencje.

Warto przy tym pamiętać, że doskonałe podtrzymanie ciała i lekkie dopasowywanie się do niego pozwalają wykorzystywać materace kieszeniowe jako akcesoria ortopedyczne. W sposób niezwykle skuteczny odciążają i podpierają kręgosłup, przyczyniając się do zmniejszenia dolegliwości z nim związanych.

Nie tylko wygodne, ale też antyalergiczne

Ważną zaletą dla wielu osób będą antyalergiczne właściwości materacy kieszeniowych. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych materiałów są bardzo dobrym rozwiązaniem dla alergików, ponieważ chronią ich w nocy przed przykrymi doznaniami i częstymi pobudkami.

Jeśli na podstawie tych wszystkich zalet zainteresowałeś się materacami kieszeniowymi, możesz wybrać najlepszy dla siebie, korzystając ze strony: https://alvare.pl/rodzaje-materacy/materace-kieszeniowe/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here