meble Mebelux

Lofty to obecnie jedne z najbardziej pożądanych rozwiązań biurowych oraz mieszkaniowych. Styl industrialny pojawia się niemal wszędzie – w salonach, kuchniach, jadalniach, a nawet w budynkach użyteczności publicznej. Jest ceniony za otwarte przestrzenie, które sprzyjają skupieniu oraz naturalne materiały, pobudzające kreatywność. Pofabryczne wnętrza mają wyjątkowy klimat, dlatego coraz więcej osób pragnie wprowadzić, chociaż niektóre elementy loftowe do swoich przestrzeni. Czym wyróżnia się ten styl i jak urządzić w nim biuro?

Styl loftowy – czym się charakteryzuje?

Styl loftowy sięga okresu wielkiej recesji lat 50’ i pochodzi ze Stanów Zjednoczonych. W wyniku upadku wielu przedsiębiorstw i firm, w centrach wielkich miast powstało sporo opuszczonych fabryk, które stały się siedliskiem artystów. Z czasem zostały docenione przez deweloperów i zamieniły się w piękne oraz przestronne powierzchnie mieszkalne. Charakteryzowała je przestrzeń – czyli wysokie sufity, duże przeszklenia oraz brak ścianek działowych. Pomieszczenia były utrzymane w typowo industrialnych barwach – bielach, beżach i szarościach. Na podłodze najczęściej znajdował się beton lub drewniane deski. Nie brakowało też kamienia, gołej cegły czy metalu. Chociaż styl industrialny pozwala na dużą dowolność, jeśli chodzi o dobór mebli – powinny to być elementy z duszą, o indywidualnym charakterze i pełne potencjału. Do najpopularniejszych loftowych ozdób zaliczają się żarówki zawieszone na kontrastujących z sufitem kablach czy lampy z metalowym kloszem. W dalszym ciągu ceniona jest jednak prostota i minimalizm – dlatego nie należy przesadzać z ozdobami i dekoracyjnymi akcentami.

Jak stworzyć biuro w stylu industrialnym?

Aby cieszyć się biurem utrzymanym w stylu industrialnym, nie trzeba przeprowadzać kosztownej metamorfozy całego wnętrza. Wystarczy przemalować jedną ze ścian na charakterystyczny szary kolor albo postarać się o tapetę imitującą czerwoną cegłę lub architektoniczny beton.

Dużo osiągnąć można za pomocą nowoczesnych mebli. Najlepiej stawiać na wysokiej jakości biurka, których blat wykonany jest z litego drewna oraz fotele, utrzymane w modnych szarościach. Powinny one być funkcjonalne, ale przy tym nieco surowe i minimalistyczne. Wskazane są metalowe detale – na przykład w formie stelaży czy nóg. Przykładem takich rozwiązań są meble Mebelux – a szczególnie kolekcja NET. Wyróżnia się ona prostymi formami, geometrycznymi kształtami i stonowanymi kolorami – metalowe i drewniane biurka czy regały widziane z góry kojarzą się z miejskimi metropoliami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here