Jakie meble sklepowe wybrać?

Meble tapicerowane nigdy nie przeminą. Co jakiś czas moda na nie wraca i aktualnie też przechodzą okres odrodzenia. Można powiedzieć, że to coraz częściej wybierany rodzaj mebli. Charakteryzują się oryginalną formą i wzornictwem, stylizowane na stare i te całkiem nowoczesne. Dzięki temu pasują do każdego rodzaju wnętrza. Pokazują się w coraz to nowej odsłonie. Możemy zauważyć, że tapicerowanie uległo zmianie. Pikowanie jest bardzo różne, w zależności od tego, jaki chcemy uzyskać efekt, bardziej lub mniej wyraziste, rzadsze lub gęściejsze. Materiały są idealnie dobierane. Spotkamy się z bogatą kolorystyką i wzornictwem lub całkowitym minimalizmem. Gładkie, jednobarwne tkaniny doskonale podkreślają styl wnętrza. Ponadto dużą zaletą jest jakość materiałów obiciowych. Bardzo delikatne, przyjemne w dotyku zachęcają do odpoczynku i delektowania się wygodą. Nie bez znaczenia są dekoracyjne dodatki, typu: guziki, lamówki czy ozdobne kamienie.
Na popularności zyskuje również eko skóra, która jest doskonałą alternatywą, dla kiedyś, tak popularnej naturalnej skóry. Prezentuje się wyjątkowo pięknie, jest miękka a zarazem mocna i trwała. Łatwo ją utrzymać w czystości a to duży atut. Zadowoli nawet najwybredniejszych konsumentów.
W ofercie rynkowej mamy do wyboru mnóstwo ciekawych produktów w różnych formach i stylach. Eleganckie kanapy, czy fotele, które potrafią skupiać wokół siebie całą uwagę, ustawiane są w centrum pomieszczenia lub jako jeden z elementów całego wyposażenia. Pufy, podnóżki, szezlongi, również wracają do łask.
Jak dbać o tapicerowane meble?
Na pewno nie będzie łatwo, ale mając kilka wskazówek powinniśmy sobie z tym poradzić.
1. Meble powinniśmy w miarę regularnie odkurzać. Nie dopuszczajmy do tego, by kurz na nich zalegał, ponieważ podczas użytkowania będziemy go wcierać głębiej. Z czasem będzie nam jeszcze trudniej pozbyć się tak utrwalonego brudu. Dlatego odkurzajmy nawet dwa razy w tygodniu. Użyjmy do tego specjalnej małej końcówki będącej na wyposażeniu odkurzacza.
2. Tuż po odkurzaniu przetrzyjmy materiał czystą wilgotną ściereczką. To powinno je odświeżyć i zyskają na wyglądzie.
3. Jeśli pojawią się jakieś plamy, starajmy się zaprać je jak najszybciej, aby nie utrwaliły się na tyle mocno, że nie będziemy w stanie ich doprać. Zróbmy to, ruchami do środka, nie rozcierając brudu na większy obszar, tak, aby nie powstały zacieki. Do wody dodajmy, np. delikatnego płynu do naczyń.
4. Jeśli musimy wyprać całą tapicerkę, czyli większy obszar, zróbmy to samą pianą – unikajmy przemoczenia mebla.
5. Następnie musimy poczekać, nawet kilka godzin, aż wszystko dokładnie wyschnie.
6. Nie zbliżajmy go jednak do silnych źródeł ciepła, a także nie wystawiajmy na słońce. Tego rodzaju zabiegi mogłyby zaszkodzić tkaninie.
7. Do czyszczenia używajmy chłonnej, porowatej ściereczki z naturalnego materiału.
8. W przypadku, mocno utrwalonych plam, możemy użyć sody oczyszczonej. Wystarczy, że posypiemy nią plamę, spryskamy wodą a po wyschnięciu odkurzymy i plama powinna zniknąć.
Jeśli mimo wskazówek natrafimy na problemy, zawsze możemy zlecić pranie firmie, która się tym specjalizuje.
A co, jeśli mamy stare meble, które służyły nam przez wiele lat i tapicerce już pranie nie pomoże, ponieważ uległa zniszczeniu?
Los takich mebli nie jest przesądzony. W bardzo prosty sposób możemy je odnowić. To teraz również modny trend. Takie stare meble dostają nowe życie i cieszą oczy jeszcze przez długie lata. Jeśli nie lubimy majsterkować i nie mamy tego rodzaju zdolności, możemy oddać rzecz osobie, która tym się zajmuje. Jest wielu pasjonatów i na pewno znajdziemy odpowiedniego fachowca, który z przyjemnością wykona taką pracę.
Ile kosztuje tapicerowanie mebli?
Wszystko zależy od wielkości mebla, skomplikowania pracy i materiału, który wybierzemy. Ceny między miastami również się różnią. Wahają się – w przypadku fotela: 500-580 zł, kanapy: 800-850 zł a za puf zapłacimy: 120 zł.
Widzimy teraz, że oddanie mebla w dobre ręce, które przywrócą mu dawną świetność jest bardzo opłacalne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here