Nowoczesne technologie w łazience

Jaka powinna być nowoczesna łazienka? Przede wszystkim funkcjonalna, choć oczywiście estetyka jest również ważna. Jakie nowoczesne technologie warto wykorzystać w łazience?

Nowoczesne baterie łazienkowe

Elektroniczne baterie łazienkowe (bezdotykowe) kojarzone są przede wszystkim z budynkami użyteczności publicznej, jednak jak się okazuje, świetnie będą sprawdzały się również w domu. Są komfortowe w użytkowaniu i estetyczne, zamiast pokręteł wyposażone są w specjalne czujniki – uruchamiają się po przysunięciu do nich rąk, a ich działanie kończy się w chwili ich odsunięcia.

Ze względu na to, że elektryczne baterie nie wymagają bezpośredniego kontaktu z dłońmi, ryzyko prenoszenia się bakterii jest znacznie mniejsze. Ponadto stosowanie elektronicznych baterii może zmniejszyć zużycie wody nawet o 50%.

W nowoczesnej łazience świetnie sprawdzi się także bateria łazienkowa z termostatem, dzięki której domownicy przez cały czas będą mogli cieszyć się ciepłą wodą.

Toalety myjące

Jak zwiększyć komfort w łazience? Warto rozważyć zakup toalety myjącej. Dzięki niej po każdym skorzystaniu można poczuć się czysto i świeżo. To dobry sposób na zapewnienie sobie możliwości utrzymania higieny osobistej na odpowiednim poziomie. Toaleta jest estetyczna i funkcjonalna.

Inteligentne prysznice

W nowoczesnej łazience dobrze sprawdzi się inteligentny prysznic, składający się z dwóch zasadniczych modułów – zaworu połączonego z baterią oraz sterownika. W zaworze umiejscowiona jest większość czujników. Prysznic wyposażony jest w wiele różnych funkcji, dzięki czemu kąpiel jest ogromną przyjemnością.

Co zamiast prysznica?

Nie każdemu odpowiada prysznic w łazience – zamiast niego warto postawić na wannę. W nowoczesnych łazienkach świetnie sprawdzi się wanna z hydromasażem – ta będzie nie tylko funkcjonalna, ale również świetnie będzie się prezentowała w łazienkowych wnętrzach. Dzięki niej można będzie nie tylko zadbać o higienę ciała, ale również zrelaksować się po ciężkim dniu.

Nowoczesna wentylacja w łazience

Wentylacja jest ważna w każdym pomieszczeniu, a już szczególnie w łazience, gdzie panuje strasznie duża wilgoć. Niestety klasyczne rozwiązania w tym pomieszczeniu często nie są efektywne. Nowoczesnym rozwiązaniem pozwalającym poradzić sobie z wilgocią w łazience jest rekuperacja – co prawda jest kosztowna, jednak jej skuteczność jest bardzo wysoka.

Rekuperatory to nowoczesne urządzenia, dość różnorodne, które można dopasować do warunków każdego pomieszczenia.

Rekuperacja wykorzystuje dwa strumienie powietrza – zasysane i oddawane. Ciepło jest odzyskiwane przez rekuperator, następnie ponowne wykorzystywane. Powietrze zostaje dodatkowo oczyszczone.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here