Odpływy liniowe łazienkowe

Urządzenie i remont łazienki to nie lada zadanie. Wiele osób przystępujących do tych działań doznaje niemałego szoku, zwłaszcza w konfrontacji z tak skomplikowanymi kwestiami jak instalacje odpływowe. Wbrew pozorom, wybór rodzaju zastosowanej instalacji ma duży wpływ na komfort użytkowania łazienki. Źle dobrane odpływy mogą nie wystarczyć w transportowaniu wody z takich miejsc jak kabina prysznicowa. Dlatego, warto przygotować się do ich wyboru, by mieć pewność, że unikniemy nieudanego zakupu.

Odpływy liniowe łazienkowe – kiedy i dlaczego stosujemy?

Odpływy to urządzenia służące do transportowania wody znajdującej się na podłożu łazienki. Szczególnie często stosowane są w tych łazienkach, które na swoim wyposażeniu posiadają kabinę prysznicową pozbawioną brodzika. Jak dobrze wiemy, w kabinach prysznicowych spływająca woda jest transportowana za pomocą tradycyjnego systemu syfonu brodzikowego (a następnie przez odpływ prysznicowy) do dalszej części instalacji. W przypadku kabin pozbawionych brodzików – stajemy przed koniecznością zamontowania systemu odpływowego w podłodze.

Oczywiście, nie w każdej łazience mamy możliwość zainstalowania takiego systemu odpływowego. Dlatego, decyzję o jej zastosowaniu podejmuje się najczęściej w czasie remontu łazienki. Wówczas, mamy możliwość ingerencji w stan podłogi i wprowadzenia w jej strukturę takich właśnie urządzeń jak odpływy liniowe. Wymagać to od nas będzie między innymi wyprofilowania powierzchni podłogi, aby zyskała ona odpowiedni (lecz niezbyt duży) skos.

Warto przy tym podkreślić, że stosowanie kabin prysznicowych bez brodzików to trend zyskujący w ciągu ostatnich lat na popularności. Kabiny tego typu wyglądają bardzo schludnie i nowocześnie, a ponadto pozwalają zaoszczędzić na wolnej przestrzeni. Zgodnie z opinią specjalistów od aranżacji wnętrz, kabiny pozbawione brodzika znacząco zwiększają potencjał aranżacyjny łazienki.  

Odpływ liniowy – dla piękna twojej łazienki i komfortu kąpieli

Odpływy liniowe posiadają liczne zalety wynikające z ich zastosowania. Wiedzą o tym najlepiej osoby, które zdecydowały się na ich zastosowanie w swojej łazience. Przede wszystkim – ich konstrukcja jest o wiele prostsza i zajmuje mniej miejsca niż w przypadku brodzików. Dzięki temu nadają się idealnie do zastosowania w tych łazienkach, w których jest niski strop. Mówiąc wprost – stosując odpływ liniowy zamiast brodzika, oszczędzamy na wysokości kabiny.

Co równie ważne, odpływy pełnią dodatkową funkcję ochronną względem całego pomieszczenia. W przypadku, gdyby łazienka uległa zalaniu – na przykład na skutek awarii pralki – odpływ liniowy służy jako instalacja odprowadzająca wodę z podłogi. W podobny sposób możemy wykorzystywać odpływ liniowy podczas sprzątania podłogi w łazience.

Rzadziej wybieraną alternatywą względem odpływów liniowych jest odpływ ścienny. Stosowany jest przede wszystkim w tych łazienkach, w których funkcjonuje ogrzewanie podłogowe, a tym samym, nie mamy możliwości zamontowania odpływu w podłożu. Wówczas, odpływ ścienny jest rozwiązaniem pozwalającym nam na pozbycie się wody z kabiny prysznicowej bez brodzika, bez konieczności ingerencji w strukturę podłoża. Odpływy ścienne są przy tym wysoce estetyczne i często stosuje się je wraz ze specjalnymi maskownicami, ukrywającymi ich obecność.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak wybrać biurko do nauki?
Następny artykułOkapy retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here