Odświeżacze powietrza do domu – jak wybrać?

0
1539

Zapewne każdy z nas lubi, kiedy w domu świeżo i przyjemnie pachnie. Od razu czujemy, ze takie wnętrze jest czyste i uporządkowane. Lepiej również w nim odpoczywamy a praca staje się przyjemniejsza. Tak samo – kiedy wchodzimy do czyjegoś domu, pierwszą rzeczą jaka w nas „uderza” jest właśnie zapach. Warto zatem, aby w naszym mieszkaniu zawsze unosił się dyskretny, ale przyjemny zapach. Aby tak było, wystarczy zainwestować w odpowiedni odświeżacz powietrza, który zatroszczy się o ten aspekt za nas. Na rynku dostępny jest spory wybór, dlatego poniżej podpowiadamy, na co zwrócić szczególna uwagę podczas zakupów i czym się kierować.

Czy masz swój ulubiony zapach?

W drogeriach dostępnych jest mnóstwo zapachów, co dla wielu może oznaczać bardzo ciężki wybór. Aby jednak uniknąć ciężkich dylematów, wato wcześniej zastanowić się, który z nich powinien unosić się w naszym mieszkaniu. Do wyboru mamy zarówno świeże i naturalne aromaty, jak i mocne, wręcz nieco chemiczne wersje. Pamiętajmy, że ilu domowników, tyle gustów i praktycznie zawsze coś komuś się nie będzie podobało. Dlatego też, idealnym rozwiązaniem jest, aby pomieszczenia użytkowane wspólnie (łazienka, salon, przedpokój) pachniały jak najbardziej naturalnie. Polecane w tym przypadku zapachy to:

  • Morski,
  • Delikatnie kwiatowy,
  • Leśny,
  • Soczyście pomarańczowy.

W sypialniach, czy indywidualnych garderobach odświeżacze powietrza do domu powinny być dostosowane przede wszystkim do gustu zamieszkujących je domowników. Co więcej, można postawić tutaj na odrobinę szaleństwa i postawić na przykład na wyrazisty zapach czekoladowy czy mocno tropikalny.

Optymalna forma odświeżacza

Jedną z opcji są standardowe odświeżacze, które aplikuje się ręcznie. Są to najczęściej różnego rodzaju spray’e i mgiełki. Ich niewątpliwą zaletą jest możliwość rozpylania ich w momencie, kiedy faktycznie tego potrzebujemy. Nic więc dziwnego, że doskonale sprawdzają się w łazienkach i toaletach.

Jeśli jednak zależy nam na tym, aby w pomieszczeniu nieustannie unosił się przyjemny zapach, warto zainwestować w specjalne urządzenie, które automatycznie aplikuje zaprogramowaną ilość preparatu. Ponadto, również częstotliwość tych aplikacji można dowolnie ustawiać, dzięki czemu mamy możliwość optymalnego dostosowania działania odświeżacza do naszych potrzeb.

Nieco mniej popularne odświeżacze powietrza do domu to te w formie pałeczek bądź kulek zapachowych. Są one doskonałym uzupełnieniem domowych aranżacji wnętrz. Należy jednak pamiętać, że pachną one nieco mniej intensywnie niż pozostałe rodzaje. Są zatem doskonałym rozwiązaniem dla tych, którym zależy na dyskretnym aromacie przez cały dzień.

Czy odświeżacz może być również ozdobą?

Coraz więcej producentów decyduje się na tworzenie odświeżaczy o niebanalnym i bardzo efektownym kształcie. Dzięki temu może on być nie tylko dyskretnym dodatkiem w każdym pomieszczeniu, ale również stanowić element dekoracyjny. Warto jednak pamiętać, aby dobrać odpowiedni wzór i kolor, gdyż tylko w ten sposób stworzymy spójną całość.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here