Poduszki

Coraz więcej osób ma świadomość tego, jak ważnym elementem wyposażenia każdej sypialni jest materac. Nadal jednak kwestią pomijaną jest znaczenie poduszki. Warto wiedzieć, że wpływa ona na jakość snu i zdrowie kręgosłupa w stopniu niemniejszym niż wspomniany materac. Jakie rodzaje poduszek sprawdzą się najlepiej w sezonie zimowym?

Poduszki z pierza i puchu

Puch to materiał ceniony przez producentów poduszek od wielu lat. Jest to wypełnienie charakteryzujące się wyjątkową lekkością i delikatnością. Jego dużą zaletą jest też gwarantowanie ciepła, co jest wyjątkowo cenione w sezonie zimowym. Jednocześnie, naturalny puch gwarantuje należytą wentylację co sprawia, że w łóżku nie gromadzi się nadmiar wilgoci.

Należy jednak mieć świadomość tego, że nie każdej osobie na takiej poduszce będzie wygodnie ze względu na to, że nie dopasuje się ona w 100% do anatomicznej budowy kręgosłupa szyjnego. Podobna charakterystyka dotyczy poduszek z pierza. Te jednak są nieco cięższe i twardsze. Ich zaletą jest z kolei doskonała amortyzacja, którą gwarantują całe, ptasie pióra. Istnieją też poduszki półpuchowe, które są rozwiązaniem pośrednim – stosunkowo lekkim, a jednocześnie sprężystym.

Jakie poduszki są odpowiednie dla alergików?

Osoby zmagające się z alergią na pierze muszą szukać syntetycznych alternatyw. Najczęściej spotykane są poduszki z wypełnieniem silikonowym, w formie małych kulek. Są bardzo odporne na zniszczenia. Czasem w środku można znaleźć też włókno silikonowe. Charakteryzuje się on sprężystością i miękkością, które można osiągnąć dzięki obecności kanalików powietrza.

Takie poduszki silikonowe mogą być zazwyczaj bezpiecznie prane. Sprawia to, że utrzymanie higieny w sypialni jest dość proste, a problem z alergią staje się praktycznie nieodczuwalny podczas przebywania w sypialni. Są to doskonałe poduszki całoroczne, które sprawdzają się również zimą. Ich zaletą jest też z pewnością przystępna cena.

Pianka termoelastyczna dla wymagających

Coraz więcej osób decyduje się na zakup specjalnych, ergonomicznych poduszek, z wypełnieniem z pianki termoelastycznej. Pod wpływem temperatury ciała dopasowują się one precyzyjnie do aktualnego położenia użytkownika. Jest to rozwiązanie najkorzystniejsze dla kręgosłupa szyjnego. Żadna inna poduszka nie jest w stanie zapewnić tak dobrego podparcia. Ze spania na takiej poduszce skorzystają przede wszystkim osoby, które lubią pozycję na boku i na plecach.

Dobrze dobrana poduszka jest niezbędna dla efektywnego snu! Jeśli zapewnia komfort i pozwala mięśniom na rozluźnienie się, znacznie zminimalizowane jest wystąpienie jakichkolwiek dolegliwości bólowych w obrębie głowy i szyi. Poza tym, poduszka dopasowana do indywidualnych potrzeb powinna zapewniać komfort termiczny – nawet zimą!

Artykuł sponsorowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here