Kolory mebli a nastrój panujący w domu

Ostatnim trendem w gospodarowaniu swoich pomieszczeń za pomocą mebli jest kolor. Jest to barwa niezbyt wesoła, niezbyt smutna, niezbyt biała, niezbyt czarna. Ktoś powiedziałby neutralna. Dla mnie jednak jest to kolor zawierający niezwykle dużą dawkę uczuć, doznań estetycznych. Mowa tu o kolorze szarym. Pierwsze skojarzenia z tym kolorem to poranek, w zimowy dzień, czy dym unoszący się z papierosa. Jest to kolor, który ostatnio w świecie mebli odbił się szerokim echem. Kolor szary zdominował wystrój mieszkań poprzez szafy, pułki, fotele, kanapy, zasłony stoły. Wszystko co dało się ubarwić czy pomalować zostało skąpane własnie w tym nie dość oczywistym kolorze. Wynika to z czasów w jakich żyjemy? Na pewno. W końcu to gdzie mieszkamy, jest odbiciem tego kim jesteśmy- to chyba oczywiste. Jednak czy oczywisty jest kolor, jakim powinniśmy pokryć ściany pomieszczenia o szarych meblach? Tu odpowiedź jest już negatywna ale po kolei. Przede wszystkich, kładąc w pokoju szary mebel, nie jest wcale powiedziane co chcemy za jego pomocą wyrazić. Taki mebel może wyrażać smutek lub szczęście, czystość lud nieporządek a wreszcie ekskluzywność bądź wyświechtanie.
Jest to kolor, do którego za pomocą paru tricków, jesteśmy w stanie dopasować każdą barwę. Zatem, jaki kolor ścian do szarych mebli?
Zastanów się jaki kolor najbardziej pasuje do samego ciebie, a nie do twoich mebli. Przeprowadzę cię teraz, przez najczęściej wybierane kolory do pomieszczeń z modnymi meblami i jestem przekonany, że będziesz w stanie wybrać z nich ten, który pasuje najbardziej do Ciebie.
Zacznijmy od koloru różowego. Jest to kolor, który z szarością zlewa się niesamowicie, razem tworzą symbiozę. Jedyne co musisz zrobić, by wybrać ten kolor, to wyzbyć się przed nim lęku narzuconemu przez społeczeństwo – chyba że jesteś kobietą, wtedy nie ma żadnego konwenansu, który by cię przed wyborem tego koloru przestrzegał.
Następnym kolorem, jednym z tych najczęściej wybieranych do szarych mebli jest właśnie szary. Zapomnij o twierdzeniu że to róż zlewa się z szarym. Nic nie pasuje do siebie bardziej, niż właśnie ta sama rzecz. Więc jeśli jesteś człowiekiem, który stawia na ortodoksję wybierz do szarego – szary, wszystko będzie na swoim miejscu. Jeśli chcesz trochę zaszaleć, polecam kolor żółty. Żółty idealnie rozświetli twoje szare meble, dzięki czemu będą one lepiej widoczne dla ciebie i twoich gości. Nikt z resztą, na tle żółtej ściany nie spojrzy na twoje “smętne” meble, myśląc sobie że jesteś smutnym człowiekiem! Nikt kto ma żółte ściany nie może się za bardzo wszystkim przejmować! Kolor żółty to wulkan energii i to dosłownie, ponieważ jego jasny odcień pozwoli ci zaoszczędzić na oświetlaniu mieszkania. Jeśli jednak lubisz lampy wybierz kolor granatowy lub czarny. Te kolory zachowają kontrast z twoimi meblami lecz zapewnią też niesamowitą głębię. Musisz wtedy jednak pamiętać że pokój stanie się ciemny i będziesz go musiał doświetlać nawet w dzień. Jeśli jest to dla ciebie skrajna głupota i nigdy się na to nie zdecydujesz może powinieneś wybrać kolor biały. Dzięki niemu twoje pomieszczenie zawsze będzie jasne, nawet jaśniejsze niż w przypadku koloru żółtego. Jednymi minusami tego koloru jest oczywiście łatwo zbierające się plamy na ścianach. Ale jak ten biały wygląda z tymi szarymi meblami, to tylko widząc to połączenie na własne oczy możesz się przekonać. Następnym kolorem pasującym do szarych mebli jest kolor zielony. Kolor zielony niezwykle uspokaja, a to bywa zbawienna przy surowym, ponurym odcieniu szarego. Zielony i szary stanowią wspaniałe połączenie ze względu na ich skojarzenia z naturą – trawa, która obraca się w popiół… Kolorem, który rozpali twoje wnętrze będzie na pewno czerwony. Czerwony da najwięcej energii z wszystkich, wcześniej przeze mnie wymienionych odcieni. Z szarym również wspaniale współgra. Kolorem, który polecam jako ostatni jest fioletowy. Chodzi o odcień, który powstaje na nim po odbiciu się szarych mebli. Mam nadzieje że już wiesz jaki kolor ścian do szarych mebli.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here