Urządzenie łazienki

Urządzenie łazienki jest dużym wyzwaniem. Łazienki w naszych mieszkaniach przeważnie są małe, nieforemne i muszą pomieścić masę szafek, pralkę czy bieliznę do prania. To nie jest łatwa przestrzeń.
Chciały byśmy, by nasze łazienki wyglądały też estetycznie, a tak naprawdę muszą być przede wszystkim praktyczne. Czy można to pogodzić? Czy łazienka praktyczna ma szansę być estetyczną?
Wszystko zależy od tego, na jakie meble lazienkowe się zdecydujemy. Ich wybór musi być dokładnie przemyślany. Wszystko musi być zaplanowane w najdrobniejszych szczegółach. Zacznijmy od początku. Jakie mają być meble lazienkowe?
Wszystko zależy od przestrzeni, którą mamy do zagospodarowania. Mając pokaźną łazienkę nie musimy planować wszystkiego co do centymetra. Niestety większość z nas ma typowe łazienki blokowe, gdzie liczy się każdy centymetr. W takich łazienkach najlepiej sprawdzają się meble lazienkowe robione na wymiar. Wtedy wiemy, że każdy centymetr przestrzeni, którą mamy do zagospodarowania, wykorzystamy w stu procentach. Nic nie zostanie zmarnowane.
Meble lazienkowe na wymiar możemy zaplanować tak, by wykorzystywały całą dostępną przestrzeń. Myślę tu przede wszystkim o wnękach, które bardzo często w takich łazienkach występują. Zabudowa wnęki daje świetne efekty wizualne. Można zastosować kilka dostępnych rozwiązań. Zabudowując wnękę możemy użyć takich materiałów, by jak najbardziej ją ukryć. Gość oglądający naszą łazienkę nie będzie sobie zdawał sprawy, że istnieje tu jakakolwiek wnęka. Możemy też zastosować inne rozwiązanie, równie popularne. Drzwi lustrzane. Lustra pięknie powiększają przestrzeń. Łazienka z takimi drzwiami będzie wydawała się większa, przestronniejsza. Lustra rozświetlą pomieszczenie. Jeżeli jeszcze uda nam się ładnie zagrać światłem, możemy zyskać naprawdę ciekawy efekt. Warto zastosować światło górne i boczne. Daje to większe możliwości zastosowania ciekawego oświetlenia. Zabawy światłem.
Zabudowa tego typu jest idealna do ukrycia pralki, szafki na chemię czy brudną bieliznę. Nie wygląda to wszystko efektownie, więc warto to ukryć przed wzrokiem gości. Musimy też pamiętać, że małe pomieszczenie nie może mieć dużo widocznych elementów. Odkryte półki z dużą ilością słoików, czy kolorowych butelek nie wyglądają elegancko. Sprawiają wrażenie bałaganu, zagracenia przestrzeni. W małej łazience można wyeksponować kilka buteleczek w tym samym kolorze, by nie wprowadzać chaosu, i to wszystko. Meble lazienkowe muszą wszystko ukrywać. Wtedy uzyskamy wrażeni czystości i przestronności. Zagracona przestrzeń jest automatycznie mniejsza. Mając małą łazienkę nie można pozwolić sobie na dodatkowe zmniejszenie jej nieumiejętnym dobraniem wyposażenia. Nie mając realnych metrów trzeba stworzyć wrażenie, że je mamy. Jak? Uciekając się do dobrych pomysłów. Chociażby takich jak lustro w łazience. Dlaczego?
Bardzo ważnym elementem wyposażenia łazienki jest lustro. Można zawiesić je na ścianie, ale też wykorzystać meble łazienkowe, by je tam umieścić. Lustro jest niezbędne w każdej łazience. Jest to po prostu praktyczne. Nie wyobrażam sobie łazienki bez lustra, i nie mówię tu tylko z punktu widzenia kobiety. Nawet zwykłe umycie zębów jest łatwiejsze przed lustrem. Jest też aspekt estetyczny. Lustra po prostu pięknie wyglądają. Nadają pomieszczeniu charakter. Od ramy lustra może zależeć w jakiej stylistyce będzie nasza łazienka. Lustro, a przede wszystkim jego rama, nada charakter łazience. Jest to też sugestia, jak pozostawiając stare meble łazienkowe, łatwo i tanio można unowocześnić wygląd łazienki. Zmiana lustra w łazience nie jest dużym wydatkiem. Nie każdy ma ochotę skuwać co kilka lat kafelki i kłaść nowe, by nadążyć za wnętrzarskimi trendami. Dużo łatwiej jest osiągnąć ten sam efekt manewrując dodatkami. Pozostawiając meble łazienkowe stare, bez zmian. Dodatki takie jak oświetlenie, lustro, czy ręczniki łatwo zmienić. Efekt może być spektakularny. Co najlepsze możemy to uzyskać niewielkim kosztem. Wszyscy lubimy nowości. Niewielkie zmiany, dające wielkie efekty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here