Wiertarko-wkrętarka

Wiertarko-wkrętarka to niezwykle pomocne urządzenie, z którego korzystają wszyscy amatorzy domowych napraw i remontów. Również pracownicy firm budowlanych i remontowych sięgają po wiertarko-wkrętarki, które potrafią ułatwić i przyspieszyć wykonywanie mnóstwa obowiązków. Obecnie, znaleźć możemy wiele rozmaitych wersji tych urządzeń, różniących się poszczególnymi parametrami oraz trybami pracy. Zapraszamy do krótkiej lektury, z której dowiesz się – kiedy korzystamy z wiertarko-wkrętarki, jakie są modele tych urządzeń oraz na co warto zwrócić uwagę podczas zakupu.

Wiertarko-wkrętarka z akumulatorem

W czasie przeprowadzania domowych remontów najczęściej wykorzystywanym rodzajem wiertarko-wkrętarki są urządzenia zasilane przez akumulator. Jest idealna ze względu na brak konieczności podpięcia do gniazda z prądem. Dzięki temu, urządzenie to staje się mobilne i poręczne – możemy bez przeszkód przemieszczać się z nim i korzystać w tym miejscu, w którym akurat będziemy go potrzebować.

Komfort korzystania z urządzenia zasilanego akumulatorem docenią przede wszystkim te osoby, które potrzebują za jego pomocą dostać się do trudno dostępnych miejsc. Wówczas – szczególnie chętnie wybieramy wiertarko-wkrętarki kątowe, których głowica pozwala się obracać. W ten sposób dotrzemy do nawet najtrudniej dostępnych śrubek, bez problemu dokręcając je do podłoża.

Najbardziej solidne urządzenia przeznaczone do domowego użytku to wiertarko-wkrętarki zdolne do wiercenia w betonie. Urządzenia takie wyposażone są w udar, a siła ich pracy zdecydowanie większa niż w porównaniu do zwykłych wiertarko-wkrętarek.

Najważniejsze parametry wiertarko-wkrętarek

Przystępując do zakupu wiertarko-wkrętarki warto zwrócić uwagę na kilka najważniejszych parametrów, które pomogą nam wybrać urządzenie idealnie pasujące do naszych potrzeb. Na co powinniśmy zwrócić uwagę?

Przede wszystkim istotna jest moc danego urządzenia. Od niej zależeć będzie nie tylko siła pracy, ale również czas działania danego urządzenia. Również zakres materiałów, które można poddać obróbce wiertarko-wkrętarką, zależy od jej mocy.

Napięcie to kolejna ważna sprawa. W zależności, do jakich prac będzie wykorzystywana wiertarko-wkrętarkę powinniśmy sięgnąć po urządzenie o odmiennym napięciu. W przypadku urządzeń do skręcania prostych drewnianych konstrukcji (na przykład mebli) oraz sprzętów AGH, wystarczy urządzenie o napięciu 3,6-4,8 V. urządzenia pracujące w napięciu wyższym – nawet do 10 V – to urządzenia stosowane przy drobnych pracach naprawczych.

Silniejsze wiertarko-wkrętarki, pracujące w zakresie 9,6-14 V to urządzenia przeznaczone do często stosowania, w tym również wiercenia otworów w twardych powierzchniach. Urządzenia o napięciu przekraczającym 18 V wykorzystywane są w profesjonalnych firmach budowlanych i remontowych.

Gdzie kupować wiertarko-wkrętarki?

Urządzenia te są dostępne w rozmaitych sklepach – zarówno tych specjalistycznych, z urządzeniami elektrycznymi, jak i w dużych marketach budowlanych. Polecamy jednak szczególnie kontakt ze sklepem internetowym XL-narzędzia, z którego ofertą zapoznasz się na stronie https://xl-narzedzia.pl/elektronarzedzia-c-27.html. Znajduje się w niej szeroki wybór wiertarko-wkrętarek przeznaczonych zarówno do użytku domowego, jak i profesjonalnego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here