Zalety granitowych zlewów 1,5-komorowych

Decydując się na wyposażenie kuchni, często zastanawiamy się, jak najlepiej ją zagospodarować, aby była jednocześnie funkcjonalna, elegancka i przestronna. Jest to szczególnie istotne w małych pomieszczeniach, w których liczy się dosłownie każdy centymetr, pozwalający na swobodę poruszania się i przygotowywania posiłków. Z tego względu częstym wyborem są zlewy 1,5-komorowe, które dzisiaj pragniemy przedstawić nieco bliżej.

Dlaczego akurat 1,5-komory jest przydatne w czasie zmywania?

Zlewy 1 5 komorowe to sprytne i wygodne rozwiązanie do każdej kuchni. Są szczególnie polecane do pomieszczeń średnich i małych, gdzie nie zajmują tyle przestrzeni, co ich większe odpowiedniki. Jednocześnie zapewniają jednak więcej swobody niż klasyczne jednokomorowe zlewozmywaki, które dla wielu osób wydają się po prostu zbyt małe.

1,5-komorowy zlewozmywak posiada jedną klasyczną, dużą komorę oraz drugą, mniejszą, która może być wykorzystana w różnorodnych sytuacjach. Przede wszystkim podczas zmywania pozwala na chwilowe oddzielenie od pozostałych naczyń tych, które są najbardziej wrażliwe na uszkodzenia. Dzięki niej zarówno filiżanki, spodeczki, jak i kieliszki pozostaną bezpieczne, co na pewno pomoże dłużej zachować ulubiony zestaw czy serwis w dobrym stanie.

W trakcie mycia w małej komorze można umieścić także sztućce do namoczenia, dzięki czemu nie będą zajmowały głównej komory. W ten sposób nie przeszkadzają w zmywaniu, a jednocześnie nie musisz dla nich szukać odpowiedniego pojemniczka do namoczenia.

1,5-komorowy zlew w innych celach

Mniejsza komora przydaje się także w innych sytuacjach. W pierwszej kolejności możesz wykorzystać ją podczas rozmrażania potraw. Umieszczając w niej woreczki foliowe czy pudełka, w których rozmraża się pożywienie, nie będziesz musiał zastanawiać się nad spływającą wodą czy poszukiwać na nią odpowiedniego sitka i naczynia. Jednocześnie też nie będziesz zajmował sobie zamarzającymi rzeczami głównej komory, która w tym samym czasie może przydać się do innych celów.

Wiele osób małą komorę wykorzystuje także do opłukiwania artykułów spożywczych, na przykład owoców, kiedy jednocześnie w głównej komorze znajduje się coś innego. W ten sposób nie tylko zaoszczędzony zostaje czas i woda, ale także miejsce.

Warto bowiem pamiętać, że 1,5-komorowy zlewozmywak jest w wielu przypadkach mniejszy i bardziej poręczny niż klasyczny, 2-komorowy. Pozwala zaoszczędzić miejsce na blacie, co czyni go ciekawym rozwiązaniem do małych kuchni.

Granit – materiał idealny na zlewozmywak

Na sam koniec należy odpowiedzieć sobie na pytanie, czemu najlepszym pomysłem jest wybór właśnie granitowego zlewozmywaka, skoro na rynku dostępne są też metalowe czy ceramiczne. Naszym zdaniem warto jednak sięgnąć po zlew granitowy ze względu na jego wyjątkową wytrzymałość na różnorodne czynniki, w tym środki chemiczne, skrajne temperatury czy oddziaływanie mechaniczne. Dzięki temu jest on rozwiązaniem dosłownie na lata, które zawsze pozostanie tak samo użyteczne i eleganckie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here