3 sposoby na optyczne powiększenie małej łazienki

Aranżacja małej łazienki w bloku to spore wyzwanie. Pomieszczenie powinno być maksymalnie funkcjonalne, wygodne w codziennym użytkowaniu, a przy tym zachwycać walorami estetycznymi. Ograniczony metraż wcale nie musi stać się przeszkodą nie do przejścia jeśli chcemy uzyskać przestronne i stylowe wnętrze skrojone na miarę naszych potrzeb. Mała łazienka może błyskawicznie zyskać na wielkości, a to wszystko dzięki sprytnym trikom aranżacyjnym. Zatem jak optycznie powiększyć niewielkie pomieszczenie kąpielowe? Podpowiadamy.

Mała łazienka – jasna kolorystyka

W pierwszej kolejności warto zadbać o odpowiednią bazę, czyli jasne kolory na ścianach. Z miejsca dodadzą każdej łazience dodatkowych kilku metrów i sprawią, że pomieszczenie stanie się wyjątkowo przestronne. Do pomalowania lub pokrycia płaskich powierzchni w niewielkiej łazience wybierajmy zatem produkty w chłodnych odcieniach – bieli, szarości czy błękitu. Warto jednak pamiętać, aby tonacja na ścianach i podłodze nieco się od siebie różniła – najlepiej o jeden stopień. Podobny zabieg sprawi, że mała łazienka nabierze odpowiedniej głębi i elegancji.

Mała łazienka – lustro na pierwszym planie

Kolejnym, równie niezawodnym sposobem na stworzenie iluzji większej przestrzeni w małej łazience jest lustro, czyli nieodłączny element wystroju każdego pokoju kąpielowego. Jego wybór nie powinniśmy jednak pozostawić przypadkowi, ponieważ tylko model o optymalnych rozmiarach i kształtach może zdziałać aranżacyjne cuda. Zatem jakie lustro do małej łazienki? Świetnym rozwiązaniem będzie lustro o sporej powierzchni – im większa tafla lustra, tym lepszy efekt wizualny uda nam się uzyskać. Nie bez znaczenia okazuje się sposób jego wykończenia. Strzałem w dziesiątkę okazuje się proste lustro, bez zbędnych ram dekoracyjnych, które zamiast optycznie powiększyć pomieszczenie to tylko je przytłoczą. Więcej na https://home.morele.net/.

Mała łazienka – płytki mają ogromne znaczenie

Nie jest tajemnicą, że jednym z najbardziej praktycznych sposobów na wykończenie ścian w łazience są kafelki czy płytki ceramiczne. Stosunkowo łatwo utrzymać je w czystości, a do tego są niewrażliwe na wilgoć, długi kontakt z wodą czy też zmienne temperatury. Glazura to także niemal nieograniczony wybór wzorów i kolorów, które w małej łazience nabierają jeszcze większego znaczenia. Aby dodać wnętrzu przestronności, warto postawić na duże płyty i panele, które razem stworzą wrażenie jednej, harmonijnej całości. Wybierajmy modele o błyszczącym wykończeniu, które odbijając światło automatycznie powiększą pomieszczenie.

Artykuł powstał przy współpracy z https://home.morele.net/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here