Bateria prysznicowa z termostatem

Współczesne baterie prysznicowe to już nie tylko proste, podstawowe konstrukcje z jednym lub dwoma pokrętłami. Dzisiejszy rynek to mnóstwo funkcjonalnych rozwiązań, które wznoszą komfort użytkowania łazienki na wyższy poziom. Jedną z ciekawych innowacji jest termostat w baterii prysznicowej. Czy warto zainwestować w takie urządzenie?

Czym jest bateria termostatyczna?

Przyjemny prysznic po ciężkim dniu wypełnionym pracą i innymi obowiązkami to wyjątkowa chwila relaksu, czas tylko dla siebie, moment wymarzonego odprężenia. Ciepła woda rozluźnia napięte mięśnie, działa kojąco na zestresowany umysł i poprawia samopoczucie. Jednak tę błogą sielankę szybko może przerwać… strumień lodowatej wody! Uruchomienie baterii kuchennej, zmywarki, spłuczki czy innego urządzenia domowego pobierającego wodę może spowodować nagły spadek ciśnienia w instalacji i gwałtowną zmianę temperatury w słuchawce prysznicowej lub deszczownicy. Rozwiązaniem tego problemu jest termostat!

Termostat to proste urządzenie, którego zadaniem jest utrzymywanie stałej temperatury wody. Najważniejszą częścią termostatu jest element termoczuły, który pod wpływem wysokiej temperatury zwiększa swoją objętość, a pod wpływem zimnej – zmniejsza. Mechanizm zapobiega nagłym skokom lub spadkom temperatury wody w prysznicu. 

Dlaczego warto kupić baterię prysznicową z termostatem?

Największą zaletą baterii termostatycznych jest większy komfort użytkowania prysznica. Nie musimy martwić się o samodzielną regulację temperatury wody podczas mycia. Urządzenie automatycznie dostosowuje temperaturę do wybranej przez nas wartości na pokrętle.

Termostat szybko reaguje na wahania temperatury i spadki ciśnienia wody. To chroni nas przed poparzeniem spowodowanym nagłym strumieniem gorącej wody. Ponadto błyskawicznie blokuje zimne strumienie, które mogą być naprawdę nieprzyjemne.

Ogromną korzyścią, wynikającą z instalacji baterii z termostatem, jest duża oszczędność wody – a dzięki temu również pieniędzy. Szacuje się, że termostat może obniżyć zużycie wody nawet o 40%. Związane jest to głównie z czasem, jaki należy poświęcić na uzyskanie pożądanej temperatury wody. W klasycznej baterii zwykle trwa to od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu minut. Termostat uzyskuje wybraną temperaturę już po upływie 1-4 sekund. 

Chociaż bateria termostatyczne to jest nieco droższa niż klasyczny model, to bez wątpienia warto w nią zainwestować – chociażby ze względu na komfort, jaki pozwala uzyskać. 

Poszukując porządnych baterii prysznicowych z termostatem, koniecznie zajrzyj na stronę https://armatura24.pl/baterie-prysznicowe-termostatyczne. Propozycją sklepu internetowego Armatura24.pl są modele znanych i cenionych marek. W asortymencie znajdziesz m.in. minimalistyczną, dwuuchwytową baterię DEANTE ALPINIA, elegancki model firmy KLUDI z efektownym, kryształowym uchwytem, czy też produkt ORAS NOVA w niezwykle gustownym, modnym w ostatnim czasie kolorze czarnego matu. Producenci udzielają gwarancji na zakupione baterie – od 2 do nawet 7 lat!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here