Deski tarasowe

Większość ludzi chciałaby, aby ich nieruchomość jak najdłużej wpisywała się we współczesne trendy budownictwa i wyglądała schludnie. Dlatego przed ewentualnym remontem lub przed rozpoczęciem prac przy wykańczaniu domu, warto dokonać analizy dostępnych na rynku produktów. Atrakcyjny wygląd domu w ogromnej mierze zależy od tego na jaką zdecydujemy się elewację oraz w jaki sposób urządzimy taras.

Gdzie szukać inspiracji na wykonanie elewacji oraz tarasu?

Ogromną inspiracją dla osób planujących remont lub wykończenie domu są strony internetowe firm sprzedających produkty budowlane i wykończeniowe. Dużym zaufaniem klientów cieszy się sklep IdeaGarden, który oferuje produkty sprawdzone, ale jednocześnie nowoczesne. Sklep posiada w swoim asortymencie szereg różnego typu materiałów służących do wykonania elewacji oraz tarasu.

Na stronie internetowej sklepu, zaprezentowano szereg porad i zdjęć, które stanowią przykład zastosowania oferowanych wyrobów. Każdy produkt został starannie scharakteryzowany co do wymiarów, kolorystyki oraz zastosowania. Poza tym na wszystkie nurtujące pytania dotyczące produktów odpowiadają wykwalifikowani pracownicy sklepu. Można się z nimi skontaktować zarówno mailowo, jak i telefonicznie.

Deski elewacyjne – jakie wybrać?

Jest wiele sposobów na wykonanie elewacji domu. Jeśli chcemy, aby fasada budynku wyglądała nie tylko elegancko, ale również stanowiła efektywne ocieplenie domu, to powinniśmy rozważyć zakup desek elewacyjnych. Warto jednak zwrócić uwagę jedynie na wysokogatunkowe deski. Tylko takie gwarantują odporność na warunki atmosferyczne i wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne. Sklep IdeaGarden proponuje deski elewacyjne typu THERMO oraz deski elewacyjne kompozytowe.

Jeśli chodzi o deski elewacyjne THERMO, to powstają one z wykorzystaniem zaawansowanych technologii. Przy ich produkcji bardzo skrupulatnie sprawdza się poziom wilgotności drewna. Co istotne, surowiec pochodzi z certyfikowanych lasów. Wykonana z niego elewacja jest zatem przyjazna dla środowiska. Do wyboru są dwa rodzaje drewna: jesion amerykański oraz sosna skandynawska. Deski występują w różnych rozmiarach oraz profilach (na przykład zaokrąglone brzegi). Dużym atutem desek z naturalnego drewna jest widoczność słoi i sęków. Nadają one elewacji charakteru i są ponadczasowe.

Deski kompozytowe również znajdują swoich entuzjastów. To rozwiązanie dla osób, które cenią sobie trwałość materiału oraz szeroki wybór kolorów. Ich zasadniczą zaletą jest brak pęknięć, wypaczeń, drzazg oraz konieczności impregnacji. To jednocześnie atrakcyjna struktura drewna i wygoda użytkowania.

Deski tarasowe – które będą najlepsze?

Wybór desek tarasowych jest naprawdę szeroki. W zasadzie każdy znajdzie materiał na swój wymarzony taras. Ze względu na wysoką trwałość oraz estetykę, do najpopularniejszych desek tarasowych zalicza się:

  • deski egzotyczne,
  • deski kompozytowe,
  • deski z drewna iglastego,
  • deski z thermo drewna.

Które z nich są najlepsze? Wszystkie oferowane przez sklep IdeaGarden deski tarasowe charakteryzuje jakość, trwałość, solidność i oryginalność. To, na które się zdecydujemy, zależy od naszych indywidualnych potrzeb. Jeśli zależy nam na naturalności materiału, z którego wykonano taras, wybierzemy deski z drewna iglastego lub deski z thermo drewna. Połączenie niezwykłej trwałości z wyglądem drewna zapewnimy sobie, wybierając deski egzotyczne. Osobom, którym zależy na wygodzie użytkowania, z pewnością przypadną do gustu deski kompozytowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here