Doskonała ozdoba każdego wnętrza – plakat w stylu skandynawskim

0
2269

Bardzo wiele osób podczas urządzania mieszkania ma problem z pustymi ścianami, które psują przytulny charakter wnętrza. Jak wybrać dekoracje, które jednocześnie będą ciekawe i oryginalne, dodadzą wnętrzu charakteru, ale i nie będą zbyt przytłaczające? Doskonałym rozwiązaniem jest wykorzystanie różnego rodzaju plakatów, o kolorystyce podobnej do tej, jaką mają inne dodatki i dekoracje. Pozwala to uzyskać bardzo spójny efekt stylistyczny, na którym na pewno bardzo nam zależy. Plakat można umieścić w estetycznie wyglądającej antyramie, można dopasować jego wielkość do ilości posiadanej, wolnej przestrzeni, a w razie konieczności można zmieniać plakaty w dowolnym momencie, kiedy tylko będziemy mieli ochotę na szybką metamorfozę pomieszczenia.

Wnętrze skandynawskie uwielbia plakaty

Bardzo często w naszych mieszkaniach panuje styl skandynawski, który jednocześnie jest prosty pod względem formy i kolorystyki, ale i bardzo przytulny i komfortowy na co dzień. Dlatego też idealne do tego rodzaju pomieszczeń pasować będą różnego rodzaju plakaty skandynawskie. Pamiętajmy jednak o tym, że również one muszą być w prostej formie i stonowanych kolorach. Różnego rodzaju plakaty skandynawskie często zawierają motywy roślinne, które idealnie wpasowują się w jeden z wyznaczników tego stylu – kontakt z naturą i surowcami, które z niej płyną. Na takim plakacie mogą się też znaleźć rysunkowe postacie, a także napisy. Chodzi o to, aby było ciekawie, a sam plakat pomimo prostej formy zwracał na siebie uwagę. Interesująca grafika może wnieść do wnętrza więcej niż jakakolwiek inna dekoracja.

A może zestawienie kilku plakatów?

Bardzo często praktykowanym rozwiązaniem jest przygotowywanie kolażu z kilku, mniejszych plakatów, które mogą być umieszczone w antyramie lub w ramkach. Bardzo ładnie prezentują się pionowe plakaty skandynawskie w formie tryptyku grafik powiązanych ze sobą za pomocą wykorzystania tego samego motywu. Można też w interesujący sposób zestawiać ze sobą plakaty o mniejszym formacie, zarówno te pionowe jak i poziome, co pozwoli na stworzenie interesującej kolekcji na całą ścianę. Tutaj ogranicza nas jedynie nasza wyobraźnia oraz pomysłowość. Plakaty skandynawskie będą się świetnie prezentować we wnętrzu zarówno w wersji biało-czarno, jak i z dodatkiem jakiegoś jednego, stonowanego koloru dominującego. Plakaty, pojedyncze jak i te w formie kolażu możemy umieścić nad kanapą, nad komodą, a także wszędzie tam, gdzie akurat mamy kawałek wolnej ściany do zagospodarowania.

Artykuł powstał we współpracy z https://ubierzswojesciany.pl/36-plakaty-skandynawskie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here