Nowy telewizor i meble

Przedpokoje w naszych mieszkaniach przeważnie przypominają tramwaje. Są długie, wąskie, nieustawne i ciemne. Jak poradzić sobie z taką przestrzenią? Przedpokój jest miejscem, które widzi każdy kto do nas przychodzi, bez różnicy, czy jest to listonosz wchodzący na minutę, czy goście, którzy zobaczą całe mieszkanie. Jest to wizytówka mieszkania. Musi przyciągać wzrok. Zachęcać do wejścia i łudzić nadzieją, że reszta mieszkania może wyglądać tylko lepiej. Jak osiągnąć tak niebanalny efekt? Co powinno znajdować się w przedpokoju by był on funkcjonalny, wygodny i niebanalny? Pytanie, jakie meble do przedpokoju nurtuje nie jedną z nas.
W przedpokoju najważniejsza jest szafa. I tu nie ma dyskusji. Szafa to podstawa. Mając niestandardowy przedpokój najlepszym rozwiązaniem jest wybór szafy robionej na zamówienie. Możemy wtedy idealnie dopasować ją do swoich wymagań i specyfiki pomieszczenia. Sami zdecydujemy ile będzie wieszaków, półek a ile szuflad. Koszt szafy robionej na zamówienie wcale nie różni się od gotowych mebli. Meble gotowe maja jednak tą wadę, że nie zawsze pasują do pomieszczeń, które nie są standardowe. Mając niewielki przedpokój nie możemy pozwolić sobie na stratę nawet najmniejszej przestrzeni.
Dobrze przemyślana szafa może pomóc nam w uzyskaniu ciekawej przestrzeni. Drzwi do szafy możemy zrobić w przeróżnej kolorystyce. Możemy ukryć szafę i pozwolić by drzwi szafy zlały się z kolorem ścian. Możemy też drzwiami szafy powiększyć przedpokój. Jest na to bardzo prosty sposób polegający na zamontowaniu w drzwiach szafy luster. Uzyskamy dzięki temu efekt odbicia przestrzeni, co optycznie nam ją powiększy.
Cały czas zastanawiamy się, jakie meble do przedpokoju jeszcze powinny być wykorzystane? Według mnie niezmiernie ważnym meblem jest siedzisko. Musi być eleganckie, przyciągające wzrok i wygodne. Tak, tak wygodne. Nie oszukujmy się. Nie chce nam się walczyć ze zdejmowaniem, czy zakładaniem kozaków na szpilce na stojąco. Chcemy usiąść i wygodnie założyć buty. Uważam, że jest to jeden z najpotrzebniejszych mebli do przedpokoju. Musi być funkcjonalny i po prostu ładny. Siedzisko często stoi w centralnym punkcie przedpokoju. Jest idealnie widoczne. Musi wyglądać atrakcyjnie. Wybór siedzisk jest ogromny. Bez znaczenia jest, czy podobają nam się drewniane, metalowe czy ratanowe. Na pewno uda nam się znaleźć idealnie takie, jakiego potrzebujemy. Trzeba na to tylko poświęcić trochę czasu, ale jest to wykonalne.
Pytając jakie meble do przedpokoju są niezbędne nie możemy zapomnieć o wieszaku na ciuchy. Mimo, iż mamy szafę wieszak jest niezbędny. Stylistyką musi być dopasowany do siedziska. Właściwie to te dwa meble będą dyktowały stylistykę całego przedpokoju. Ich dopasowanie jest podstawą zyskania spójnej przestrzeni. Szafa może być wykonana w sposób, który będzie zwracał na nią uwagę, ale też możemy ją zamaskować tak, by goście nie musieli na nią zwracać uwagi zaraz po wejściu. Wieszak i siedzisko zawsze będą centralnym punktem przedpokoju. Muszą być nietuzinkowe, w końcu będą nadawać charakter wnętrzu.
Rozmawiając o meblowaniu przedpokoju nie można pominąć tu znaczenia światła. Nasze przedpokoje przeważnie są ciemne, niedoświetlone, wąskie. Jeżeli nie zadziałamy tu światłem sztucznym efekt będzie koszmarny. Nie ma nic gorszego niż niedoświetlona przestrzeń. Takie pomieszczenia, obojętnie jak pięknie umeblowane, są przede wszystkim smutne.
Światło w przedpokoju to podstawa. Najlepiej jak jest kilka źródeł światła. Podstawowe, największe górne. Mniejsze, bardziej nastrojowe, jako kinkiety boczne. Światło musi mieć możliwość regulacji ostrości. W ten sposób będziemy zmieniać nastrój, w zależności od potrzeby.
Zastanawiając się jakie meble do przedpokoju chcemy wykorzystać, musimy wziąć pod uwagę, że już przedpokój narzuca styl naszego mieszkania. Eleganckie mieszkanie musi być przemyślane stylistycznie. Musi być spójne. Nie możemy każdego pomieszczenia w mieszkaniu traktować jak samodzielnej wyspy. Wszystko musi tworzyć jedną, zwartą całość.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here