Malowanie mebli

Każdy chce mieć kuchnię swoich marzeń, pomieszczenie w którym będzie się czuć komfortowo, wygodnie i przytulnie. Każdy chce też zachwycać swoją kuchnią, a poprzez odpowiednią aranżację, może tego łatwo dokonać. Śledząc programy dekoratorskie, można się przekonać jakie trendy obecnie panują w dekoratorstwie, jakie kuchnie są najbardziej praktyczne i w jakie meble kuchenne opłaca się zainwestować. Kuchnia musi być urządzona z rozmysłem, trzeba dobrze przeanalizować wszystkie propozycje, bo kuchnia powinna nam dobrze służyć co najmniej kilka lat.
Styl aranżacji kuchennej
Współcześnie każda osoba, która remontuje swoją kuchnię, ma do wyboru wiele trendów dekoratorskich, które są teraz na czasie. Do najpopularniejszych styli kuchennych, można zaliczyć styl skandynawski, styl nowoczesny, styl klasyczny czy styl eklektyczny.
Kuchnia w stylu skandynawskim, głównie opiera się o biały kolor. Białe mogą być meble, blaty, sprzęty kuchenne, a także ściany czy podłogi. To dosyć proste i mało skomplikowane wnętrze, gdzie prostota gra największą rolę. Nie jest trudno urządzić tego typu kuchnię, wystarczy kupić białe panele na podłogę albo białe płytki, ściany pomalować na biało i zainwestować w meble drewniane, pomalowane na kolor biały. Szafki mogą być też specjalnie postarzane, co jest obecnie bardzo modne i doskonale pasuje do kuchni skandynawskiej.
Kuchnia w stylu nowoczesnym to przede wszystkim połysk i minimalizm. w takich kuchniach fronty szafek są wykończone na wysoki połysk. Mogą być w dowolnym kolorze, białym, czarnym, czerwonym, w kolorze fuksji, wszystko zależy od gustu właścicieli. Kuchnie nowoczesne są bardzo eleganckie, blaty często są granitowe lub marmurowe i są bardzo wytrzymałe. W takich kuchniach często pojawiają się meble kuchenne narożne, projektowane na zamówienie. W meblach narożnych w nowoczesnej kuchni montuje się specjalne kosze cargo, które można łatwo wysunąć. Szafki narożne są dosyć skomplikowane i zwykle jest do nich utrudniony dostęp. W przypadku zamontowania w nich takich nowoczesnych koszy, dostęp jest o wiele prostszy a kuchnia przez to staje się dużo bardziej funkcjonalna. Takie meble pod zabudowę, pięknie się prezentują w każdej nowoczesnej kuchni.
Ale meble narożne, robione pod zabudowę, równie dobrze będą pasować do kuchni klasycznej, muszą jednak mieć odpowiednie wykończenie. W kuchni klasycznej meble zwykle są wykonane w spokojnej i stonowanej kolorystyce, w beżach, brązach, zieleniach. Są matowe, często mają delikatne zdobienia i ornamenty. W klasycznej kuchni również może się znaleźć zabudowa z mebli, jednak jest ona prostsza i mniej awangardowa, niż ta w kuchni nowoczesnej. Zwykle meble do kuchni klasycznej, są bardziej odporne na wilgoć, parę i wysoką temperaturę, dlatego też mają one bardzo wielu zwolenników.
Z kolei kuchnia eklektyczna to tak zwane pomieszanie z poplątaniem. Bo styl eklektyczny jest zlepkiem wielu różnych stylów, dlatego w takiej kuchni można znaleźć elementy pasujące do różnych stylów wnętrzarskich. W kuchni eklektycznej może się na przykład znaleźć zabudowa kuchenna stylizowana na starodawny styl, mocno postarzana, a do tego na podłodze będą eleganckie płytki, wykończone na wysoki połysk. Ciekawym dodatkiem może być drewniany blat i lampy retro. Dodać do tego jeszcze sprzęty kuchenne najnowszej generacji, w kolorze czarnym i już mamy kuchnię urządzoną w stylu eklektycznym. To że na przykład szafki z zewnątrz wyglądają na stare, wcale nie oznacza, że w środku nie mogą mieć zamontowanych nowoczesnych koszów cargo, które sprawiają, że kuchnia jest nowoczesna i praktyczna.
Jak widać jest mnóstwo pomysłów na to, jak można urządzić kuchnię w domu. Ogromną rolę odgrywają w niej meble i to, w jakim one będą stylu. To zwykle one właśnie narzucają styl całej kuchni, powinny więc być wybrane starannie i skrupulatnie. Kuchnia powinna być miejscem praktycznym i funkcjonalnym, ale musi się też odpowiednio prezentować, by domownicy mogli być z niej dumni i by mogli się nią pochwalić przed gośćmi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here