donice na kwiaty

Kwiaty to rodzaj roślin, które chętnie trzymamy w domu, na balkonie, tarasie lub parapecie. Wprowadzają do naszych wnętrz przyjemną atmosferę, tworząc naturalne tło dla aranżacji. Jeśli zależy nam, by pomieszczenia wyglądały atrakcyjnie i przytulnie, warto dołożyć starań nie tylko w wyborze kwiatów, ale również donic i osłonek, w których będą ustawione. Poniżej podpowiadamy – jakie rodzaje donic cieszą się największą popularnością oraz gdzie szukać pomocy w ich doborze.

Rośliny w naszych wnętrzach

Rośliny nie tylko można, ale wręcz należy trzymać wewnątrz pomieszczeń mieszkalnych. Dlaczego? Jak wskazują specjaliści – ich obecność wpływa w wieloraki sposób korzystnie na nasze samopoczucie i zdrowie. Przede wszystkim – obecność naturalnej zieleni w naszym otoczeniu działa uspokajająco i relaksująco. W pomieszczeniach, w których znajdują się kwiaty, lepiej się czujemy oraz łatwiej regenerujemy po ciężkim dniu.

Ponadto, rośliny poprawiają jakość powietrza w pomieszczeniach. Aktywnie produkują tlen, pochłaniając jednocześnie obecne w powietrzu zanieczyszczenia. Docenią to wszyscy, którzy mieszkają w tych regionach naszego kraju, gdzie każdej jesieni i zimy powstaje nieprzyjemny i niebezpieczny dla zdrowia smog.

Jaką doniczkę wybrać? Praktyczne porady i najmodniejsze fasony

Pierwsza istotna sprawa to rozmiar – wyrażany najczęściej w centymetrach określających średnicę danej doniczki. Rozmiar dobieranej doniczki powinien być dopasowany do rozmiaru danej rośliny. Szkodliwy może być zarówno brak wolnej przestrzeni jak i jej nadmiar. Dlatego – należy dobierać doniczkę do konkretnej interesującej nas rośliny.

Kwestie estetyczne są nie mniej ważne podczas przeglądania dostępnych donic. W ostatnim czasie zyskują na popularności donice w stylu antycznym – eksplorujące klasyczne motywy rzeźbiarskie oraz dekoracyjne. Świetnie sprawdzą się w pomieszczeniach urządzonych w rozmaity sposób – zarówno w pokojach w stylu modernistycznym, eleganckim, minimalistycznym, a także boho, rustykalnym czy loftowym.

Doniczki takie prezentują klasyczną kolorystykę, wśród której dominują odcienie bieli oraz inne jasne, marmurowe barwy. Ich powierzchnia jest niekiedy pokryta żłobieniami, tworzącymi przyjemne dla oka, powtarzalne mozaiki. Szczególnie popularne są te, które układają się w motywy geometryczne lub kwiatowe, stylizowane na antyczne wzory dekoracyjne.

Na popularności zyskują również doniczki ceramiczne o bardziej ekstrawaganckich odcieniach. Ich barwa oscyluje od odcieni beżu do głębokich tonacji błękitu. Dodatkowo pokryte są prostą strukturą, która przypomina styl śródziemnomorski.

Hitem ostatniego sezonu są doniczki rzeźby, które imitują antyczne kanony piękna. Do takich należą między innymi obecne w ofercie sklepu Zielona Fabryka donice-twarze. Znajdziemy je pod linkiem: https://sklep.zielonafabryka.pl/. Donice takie mogą imitować przedstawienia konkretnych bóstw antycznych, herosów, postaci znanych z mitologii.

Popularne są zarówno przedstawienia kobiet jak i mężczyzn. Szczególnie warte polecenia są donice imitujące popiersie Ateny. Bogini ta została przedstawiona w sposób bardzo dziewczęcy oraz naturalny. Wśród postaci męskich bryluje Zeus – osłonka wyposażona w gęste kłęby brody oraz „srogie”, władcze spojrzenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here