Jak wybrać niezawodną firmę produkującą sufity napinane

Przymierzając się do remontu mieszkania i montażu sufitu napinanego, powinniśmy szczególną uwagę zwrócić na firmę, która jest producentem tego elementu. Ze względu na fakt, iż sufity napinane cieszą się coraz większą popularnością, z łatwością możemy znaleźć produkty wykonane przez różnych producentów. Niestety jakość poszczególnych marek znacznie różni się od siebie, dlatego warto zwrócić uwagę na kilka kwestii, które mogą na pomóc przy wyborze odpowiedniej firmy.

Jakość wykonania produktu

Sufity napinane to stosunkowo nowa, dopiero rozwijająca się, choć już teraz posiadająca wielu zwolenników kategoria sufitów podwieszanych, których główną zaletą jest maskowanie wszelkich nierówności sufitu, a także zakrywanie wszelkich instalacji, na czele z rurami. Wybierając produkt danej firmy, należy zweryfikować, czy w istocie zakryje one wszelkie niedoskonałości sufitu. Wiele oferowanych produktów nie gwarantuje takiej funkcjonalności, co może być dla nas dużym rozczarowaniem, biorąc pod uwagę fakt, że jest to główny powód, dla którego decydujemy się na sufit napinany. Jak sprawdzić jakość produktu danego producenta? Najlepszym pomysłem jest znalezienie opinii na temat konkretnego produktu.

Łatwość montażu sufitu

Z reguły sufity naciągane montowane są w bardzo podobny sposób. Umieszcza się go na profilach po całym obwodzie pomieszczenia, a następnie rozpina się folię pcv. Proces rozpinania realizuje się dzięki naprzemiennym naciąganiu oraz nagrzewaniu materiału. W zależności od konkretnego producenta sposób montażu może się od siebie różnić, dlatego warto upewnić się, że sufit rozpinany, na który padł nasz wybór, nie będzie stanowił problemu podczas montażu. Oczywiście wykwalifikowani specjaliści poradzą sobie nawet z najbardziej zaawansowanymi sufitami, jednak jeśli planujemy wykonać tę pracę samodzielnie, warto w miarę możliwości ułatwić sobie proces montażu sufitu.

Cena sufitu napinanego

W zależności od różnych firm produkujących sufity napinane możemy spotkać się z bardzo dużą rozpiętością cenową wśród proponowanych produktów. Oczywiście powinniśmy stronić od najtańszych rozwiązań w obawie przed niską jakością, jednak nie ma również sensu przepłacać, gdy sufit o podobnej jakości wykonania znajdziemy już za ułamek ceny najdroższych rozwiązań. Jeśli nie jesteśmy specjalistami, warto wliczyć sobie również cenę montażu, który wykonywać powinna wykwalifikowana ekipa, posiadająca doświadczenie w montażu sufitów napinanych. Chęć zaoszczędzenia wykonując montaż samodzielnie, może zakończyć się fiaskiem, a co za tym idzie, straconymi pieniędzmi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here