Fotel gamingowy - czy sprawdzi się tylko w przypadku graczy

Fotele gamingowe już samą swoją nazwą wskazują, że dedykowane są w szczególności osobom, które dużo czasu spędzają przy grach komputerowych. Charakteryzują się one specjalną budową, a także nowoczesną, a wręcz futurystyczną stylistyką. Czy tak zaprojektowany fotel to rzeczywiście wybór tylko dla graczy?

Czym charakteryzują się fotele gamingowe?

Jest to szczególna grupa foteli uznawanych za maksymalnie ergonomiczne i niezwykle wygodne. To obrotowe fotele na kółkach, charakteryzujące się różną wysokością, którą warto dopasować do wzrostu użytkownika oraz wysokości stanowiska do gier. Regulowana wysokość siedziska to kolejna, bardzo istotna cecha wspierająca idealne dopasowanie. Fotele gamingowe w większości posiadają bardzo krótkie, proste podłokietniki, które ułatwiają utrzymanie odpowiedniej pozycji ramion podczas siedzenia przy komputerze. Jednak najważniejszą cechą tych mebli jest ich siedzisko oraz oparcie. Wykonane z tkaniny membranowej lub ekoskóry, wewnątrz wypełnione jest specjalną pianką. Zapewnia ona właściwą miękkość i podparcie dla dolnej części ciała, nie dopuszczając do spowolnienia przepływu krwi w naczyniach krwionośnych, i tym samym drętwienia ciała. Poduszka lędźwiowa oraz szyjna umożliwiają odpowiednie podparcie dla krzywizn kręgosłupa, zapewniając mu ergonomiczne ułożenie w pozycji siedzącej.

Czy fotel gamingowy sprawdzi się tylko u graczy?

Grupa foteli gamingowych przeznaczona jest głównie dla osób, które po wiele godzin dziennie spędzają w niezmienionej pozycji przy komputerze, bez wstawania od niego. To głównie gracze, rozgrywający ważne gry strategiczne, mają tendencję do takiego użytkowania foteli. Jednakże fotel gamingowy może też być doskonałym rozwiązaniem dla pracowników biurowych, którzy dużo czasu spędzają w pozycji siedzącej przy komputerze. Ich kręgosłupy także są narażone na ucisk i napięcie spowodowane długotrwałym przebywaniem w niewygodnej pozycji. Aby ulżyć sobie i zapewnić najbardziej ergonomiczną pozycję podczas pracy, warto skusić się na któryś z modeli oferowanych na przykład przez Akord – https://sklep.akord.net.pl/87-fotele-gamingowe-  oferujących między innymi wysokiej jakości fotele gamingowe. Dla zwiększonej wydajności pracy umysłowej bardzo ważne jest, aby bodźce bólowe czy zmęczenie kręgosłupa nie wpływały na rozdrażnienie i niechęć do wykonywanych obowiązków. Pracując w domu, lub organizując pokój do nauki dla nastolatka, dobrze jest pomyśleć o takim właśnie rodzaju fotela biurowego, spełniającego najbardziej wygórowane wymagania użytkowników.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here