Funkcjonalne meble do przedpokoju – czego nie może zabraknąć

Przedpokój pełni ważne funkcje – reprezentatywną oraz organizacyjną. To właśnie w przedpokoju wiszą nasze płaszcze, kurtki, znajdują się parasole czy buty. Jak zaaranżować tę przestrzeń, aby połączyć jej funkcje wizerunkowe i praktyczne?

Pojemna szafa – nieodzowny element każdego przedpokoju

Myśląc o wyposażeniu przedpokoju, można rozważać wiele aspektów. Jedno jednak jest pewne – nie może zabraknąć w nim funkcjonalnej szafy. A nawet kilku. W pierwszej kolejności należy pomyśleć o meblu przeznaczonym na okrycia wierzchnie. Najlepiej, gdy będzie on wysoki i pojemny – cechy te zapewnią mu uniwersalność oraz zastosowanie dla dłuższych kurtek i płaszczy. Oprócz tego przydatna będzie także mniejsza szafa lub komoda – najlepiej z półkami – na czapki, rękawiczki, szale i inne elementy odzieży. Gdy ta już zostanie schowana, przychodzi wreszcie kolej na ostatnie – a więc buty. Możliwości wyboru odpowiednich mebli są tutaj szerokie. Swoją rolę spełnią tu zarówno zamykane modele z półkami, jak i rozsuwane, regulowane stojaki. Coraz większą popularnością cieszą się też pionowe półki na buty – pozwalające zaoszczędzić sporo miejsca oraz nadać przedpokojowi ciekawy charakter.

meble

Przy dużej różnorodności modeli, kompletując meble do przedpokoju, warto wybierać jednak te o zbliżonej do siebie stylistyce. Pozwoli to zachować spójność tej niewielkiej przestrzeni, a także stworzy wrażenie czystości i uporządkowania.

Siedzisko – wyjątkowo użyteczna dekoracja

Klasyczne przedpokoje wielu osobom kojarzą się z długimi, wąskimi korytarzami, o mocno ograniczonej powierzchni. W takiej wizji brakuje często miejsca na dodatkowe meble czy akcesoria. Co za tym idzie – nie ma go także dla siedziska. Niekoniecznie musi tak jednak być. Wygospodarowanie kilku metrów często jest kwestią odpowiedniej organizacji przestrzeni. Przy niewielkim wysiłku, rozwiązanie to okazuje się natomiast niezwykle przydatne. Wygodne siedzisko nie tylko zwiększa komfort zakładania i zdejmowania obuwia. Oprócz tej podstawowej funkcji siedzisko może pełnić również rolę schowka na drobne przedmioty lub akcesoria. Do tego wszystkiego dochodzi oczywiście aspekt wizualny.

przedpokoj

Eleganckie miękkie siedziska, pikowane czy tapicerowane, są niezwykle wygodne w użytkowaniu, a przy tym doskonale się prezentują, stanowiąc ciekawą dekorację wnętrza. Podobnie jak w powyższym przypadku, również i tutaj wybór jest niemal nieograniczony. Ważne jedynie, aby łączyły się one z pozostałymi meblami w spójną i harmonijną całość.

Lustra i wieszaki

W funkcjonalnie urządzonym przedpokoju nie może zabraknąć jeszcze dwóch elementów. Pierwszym z nich są wieszaki. Akcesoria te mogą stanowić mniej wymagającą alternatywę dla wysokich szaf lub też ich praktyczne dopełnienie, służąc jako miejsce przechowania parasoli czy najczęściej używanych kurtek. Jeśli zaś chodzi o lustra – sprawa ich nieocenionego zastosowania jest oczywista. Nieoczywista jest natomiast forma oraz postać, jaką mogą przybrać. Bardzo często są one przymocowane do drzwi szafy – w takim przypadku nie ma potrzeby zawieszania kolejnego modelu. Jeśli jednak meble nie są wyposażone w lustrzaną powierzchnię, trzeba dobrać ją samodzielnie.

Lustra i wieszaki

Możliwości eksperymentowania są szerokie. Najlepiej sprawdzą się wysokie lustra, pozwalające ocenić przed wyjściem nasz wygląd. Ciekawą opcją jest jednak również umocowanie mniejszych modeli nad komodą, na której będzie można odłożyć torebkę czy rękawiczki.

Pierwsze wrażenie to często wrażenie decydujące. Nie inaczej jest z przedpokojem. Jego wygląd nierzadko rzutuje na ocenę całego mieszkania. Dlatego też warto odpowiednio przemyśleć jego wyposażenie. Pozwoli to zwiększyć atrakcyjność, a przy tym praktyczne zastosowanie przestrzeni. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here